1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Orta Vadede ETH 19 Bin Dolar’a Çıkabilir!

Ünlü kripto para analistlerinden Lark Davis heyecanlandıran bir Etherum tahmininde bulundu. Açıklamalarını ise Youtube kanalından gerçekleştirdi. ETH’nin ilerleyen süreçte değerlenebileceğini söyledi.

Orta Vadede ETH 19 Bin Dolar’a Çıkabilir!

Kripto para analistleri arasında dikkat çeken isim Lark Davis, Ethereum hakkında açıklama yaptı. Youtube kanalı üzerinden tahminlerini paylaşan analist, ETH’nin değer kazanımı yaşayabileceğini belirtti. Ethereum geride bıraktığımız haftada, 4,313 dolarlık fiyatı görmüştü. Bu fiyat ile tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. 15 Mayıs 2021 tarihinde saatler 14:55’i gösterirken ise ETH fiyatı 3.867 dolardan işlem görüyor ve %3.34’lük değer kaybı yaşıyor. Ancak Lark Davis’e göre bu değer kaybı ilerleyen dönemde yerini rekor fiyatlara bırakabilir.

Bu Hafta Elon Rüzgarı Esti!

Bu hafta başında Elon Musk rüzgarı piyasada etkiliydi. Yaptığı açıklamalar ile kripto para fiyatlarını yerinden oynatan Elon Musk, hem tepki aldı hem de açıklamalarına devam etti. Son açıklaması ise Bitcoin fiyat gerilemesine sebep oldu. Ardından ETH fiyatı 3.600 dolar düzeyine kadar gerileyip, hemen sonra 4.100 dolarlık fiyatta toparlanmıştı.

Lark Davis Youtube Videosuyla Açıkladı

Kripto para piyasasında BTC ardından en büyük değer olan ETH, ortalama 453 milyar dolarlık piyasa değeri ile öne çıkıyor. Ünlü analist Lark Davis bu değerli kripto para birimi hakkında tahminlerini ise Youtube kanalından yaptı. Paylaştığı videoda, ETH’nin 19.000 dolar olabileceğini ifade ederek, herkesi şaşırttı. Bu tahmininin ise orta vadeli bir süre ardından gerçekleşebileceğini savunuyor.

Analist, Ethereum ağında yer alan günlük işlem sayısının 1,36 milyona ulaştığını belirtti. Bu değere göre Ethereum bir rekoru kırdı. Aktif cüzdan sayısı da tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan ETH için değer kazanımı yönünde bir tahmini yapıldı. Lark Davis, ağda aktif kullanıcı sayısı yükseldikçe, ETH varlık sayısının da yükseldiğine dikkat çekti. Bu kullanıcıların ağda işlem yapmak için ETH satın aldıklarını belirtti. Analist kullanıcı sayısı ve cüzdan sayısı ne kadar artarsa ETH fiyatın da o kadar yükselebileceğini sözlerine ekledi.

Analist Dezavantaja Dikkat Çekti!

Lark Davis bu yorumu yaparken bir dezavantaja da dikkat çekmekten geri kalmadı. Ağda oluşan yükün ise işlem ücretlerini yükseltebildiğini hızı ise azaltabildiğini açıkladı. Diğer yandan Ethereum’un spot işlem hacminin Bitcoin spot işlem hacmini geride bıraktığını açıkladı. Davis analizinde, birkaç ay içinde üçlü yarılanmanın fiyatı rekora göndermek için bir katalizör olacağını belirtti. Bu kapsamda 19.000 dolarlık fiyatın gelebileceğini düşünüyor.