1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Oyuna Harcadığı Bitcoin ile HODL Yapsa Yüzde 800 Kazanç Sağlayacaktı!

Oyuna Harcadığı Bitcoin ile HODL Yapsa Yüzde 800 Kazanç Sağlayacaktı!

Sosyal medya platformu olan Reddit üzerinde bir Bitcoin kullanıcısının, Bitcoin ile satın aldığı oyunlar tartışma konusu oldu. Steam oyun platformundan satın aldığı oyunları ve kamyonetini paylaşarak HODL etmediği için pişman olduğunu söyleyen Bitcoin kullanıcısı, yüzde 800 kazanç fırsatını kendi eliyle ittiğinden yakındı.

featured

Dünyanın en fazla kullanıcısı bulunan sosyal medya platformlarından biri olan Reddit üzerinde bir Bitcoin kullanıcısının başından geçenler tartışma konusu oldu. Kullanıcı, Reddit platformunda, Bitcoin kullanarak satın aldığı Steam oyunlarını ve kamyonetini paylaşarak Bitcoin birikimini HODL etmediği için pişman olduğunu söyledi. Sosyal medyada büyük ses getiren paylaşımında Steam oyunlarına harcadığı parayı Papa Johns’un Bitcoin ile alınan pizzalarına atıfta bulunarak, “kişisel Bitcoin pizzam” olarak nitelendiren Reddit kullanıcısı sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bitcoin’in Artan Değeri Konuşuldu

Reddit sosyal medya sitesinde RedditLady69 kullanıcı adlı kişi, 30 Ekim tarihinde yapmış olduğu gönderide Bitcoin ile satın almış olduğu Steam oyunlarının ve kamyonetinin görselini paylaştı. Kripto para piyasaları ile yakından ilgilenen kişilerden oldukça beğeni gören bu paylaşım, kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Bitcoin kullanıcısının yapmış olduğu bu paylaşımın altında, Bitcoin’in zaman içinde artan değeri masaya yatırıldı.

RedditLady69 adlı kullanıcı, sosyal medyada yayınlamış olduğu bu gönderisinde, önceki yıllarda Bitcoin ile satın almış olduğu Steam oyunlarına dikkat çekti. Steam platformundan Bitcoin karşılığında satın alınan oyunların listesini paylaşan kullanıcı, bu durumda HODL etmediği için duyduğu pişmanlığı şu sözlerle ifade etti: “Steam satın alma geçmişim burada. Video oyunlarına harcadığım 600 dolar değerindeki Bitcoin benim kişisel Bitcoin pizzam gibi.”

2017 Yılında 6 Adet Oyunu Bitcoin’le Satın Aldı

Kullanıcının sosyal medya gönderisinde paylaştığı görselde, 2017 yılında 6 adet Steam oyununu Bitcoin ile satın aldığı görüldü. Yaklaşık 67 dolarlık Bitcoin harcayan kullanıcı, HODL etseydi yaklaşık 600 dolarlık Bitcoin’e sahip olacaktı. Bu durumda Steam oyunlarına harcadığı Bitcoin ile yüzde 800 oranında oldukça yüksek seviyede bir kar oranıyla kazanç elde edeceğine işaret ediyor.

Bilindiği üzere Steam oyun platformu, 2016 Nisan ayında Bitcoin kripto para birimini de bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini oyun severlerin bilgisine sunmuştu. Ancak takvimler 6 Nisan 2017’yi gösterdiğinde Bitcoin piyasasında yaşanan volatilite, yüksek ücretler ve işlem yavaşlığı görüldüğü gerekçesiyle Steam’den yeni bir karar açıklanmıştı. Bu gerekçeleri öne süren Steam, Bitcoin ile ödeme kabul etmeyi bir sonraki açıklamaya kadar durduğunu belirtmişti.

Öğle Yemeklerini de Bitcoin ile Almış

Bitcoin kullanıcısı Bitcoin cüzdanını sadece Steam oyunlarına değil aynı zamanda öğle yemeklerine de harcadığını itiraf etti. Hatta kısa bir süre önce 100 dolar değerindeki 0.001 BTC ile yeni bir bilgisayar kasası satın aldığını kaydeden Bitcoin kullanıcısı, bu miktardaki BTC’nin gelecekte ne kadar değerleneceğini merak ettiğini söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap