1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Pantera Capital CEO’su Kritik BTC Yorumu!

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead Bitcoin üzerinde karamsar havanın 5 ila 6 ay sonra olmayacağını, fiyatın artışa gidebileceğini söyledi. Açıklamasında, “Bitcoin 5 veya 6 sonra şimdiki fiyatının iki katına çıkacak. Bu bazı yatırımcılara çılgınca gelebilir.“ dedi.

Pantera Capital CEO’su Kritik BTC Yorumu!

Pantera Capital CEO’su Morehead daha önce de BTC fiyatının Ağustos 2021’de 115 bin dolar düzeyine ulaşacağı yönünde bir tahmin yapmıştı. 2022 senesinde ise BTC fiyatının 220 bin dolar seviyesine hareket edeceğini belirti. Bitcoin’in son dönemde yaşadığı değer kayıplarını geride bırakabileceğini düşünüyor.

2021 BTC Artışları Hızlıydı!

2017 yılında oluşan Bitcoin boğa koşusuyla karşılaştırıldığında Bitcoin fiyatlarında yükselişin 2021 ilk yarı başında daha hızlı oluştuğu belirtiliyor. Bitcoin’in 2021 yılı içinde fiyatını 2’ye katlama hızına bakıldığında ise 139 günlük süre içinde başarıyı yakalayabildiği görülüyor. Morehead bunların gözden kaçırılmaması gerektiğini açıkladı.

BTC Senede 3 Kat Artıyor!

Kripto para firması Pantera Capital CEO’su Morehead, Bloomberg’e verdiği son röportajda Bitcoin’in değer kazanımına gideceğini savundu. Açıklama yaparken, “Bitcoin fiyatını 5 ile 6 ay içinde yükseltebilir. Bu yatırımcı beklentilerine göre çılgınca gelebilir. Ancak, BTC fiyatları her bir sene içinde ortalama 3 kat artıyor, istikrar göz ardı edilemez. “ dedi.

BTC Bileşik Büyümesi İstikrarlı!

Morehead, Bitcoin’in fiyat gelişiminden söz ederken “BTC 10 yıllık süre içinde senelik bazda %233 bileşik büyümeyi gerçekleştirdi. Bu konuda yüksek bir istikrara sahip oldu. Belirli zaman aralıklarında balon ve ayı piyasalarını gündeme taşısa dahi büyük resme baktığımızda büyümenin istikrarlı olduğunu görebiliyoruz. BTC önümüzde yer alan birkaç ay içinde, en kötü durumda ise 1 yıl içinde hız trendini tekrar yakalayacak.“ dedi.

Morehead BTC Sorunlarını Kabul Etti!

Dan Morehead, BTC’nin yönetimsel, çevresel ve sosyal sorunlarının olduğunu da kabul ediyor. Ancak Bitcoin üzerinden bir sorunun tüm piyasayı etkilediğini ve diğer altcoinlerin avantajlarının piyasa geneline yüksek bir desteği sağlayamadığını düşünüyor. Ünlü isim, Bitcoin’in kripto para piyasasının %40’lık bölümünden daha fazlasını kapladığını, yenilenebilir enerji için geliştirilebileceğini belirtti. Hız ve düşük masrafı sunan diğer altcoinlerin paylarının tek başlarına BTC’yi aşamadığını belirtiyor.

Morehead BTC için açıklamalarına devam ederken, enerji tüketimine ilişkin problemlerden söz etti. Diğer altcoinlerin Pos sistemini benimsediklerini BTC’nin bunu yapmadığı için yüksek enerji tüketimi eleştirilerine maruz kaldığını açıklıyor. Eğer BTC için alternatif bir sistem getirilebilirse, lider kripto para biriminin daha fazla güçleneceğini düşünüyor.

Yorum Yap