1. Ana Sayfa
  2. Gümüş

Para Piyasaları Uzmanından “Gümüş Alın” Tavsiyesi

Güvenli maden yatırımcılarının merakla beklediği Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Kasım ayı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı dün gerçekleştirildi. Altın ve gümüş yatırımcıları, çıkan faiz kararının ardından güvenli madenlerde yaşanabilecek hareketliliği merak ediyor. Geçtiğimiz günlerde usta analist Peter Hug, gümüş fiyatlarının %70’lik artış gösterebileceğini söylemişti. Faiz kararı sonrası güvenli madenlerde oluşan tabloyu, İslam Memiş değerlendirdi.

Para Piyasaları Uzmanından “Gümüş Alın” Tavsiyesi

Güvenli maden piyasalarında beklenen TCMB’nin Kasım ayı PPK toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıdan faiz kararı çıktı. Karar sonrası altın ve gümüş piyasalarında oluşan tabloyu, İslam Memiş değerlendirdi, altın ve gümüş yatırımcılarına önemli uyarılarda ve tavsiyelerde bulundu.

İslam Memiş Gümüşteki Düşüşün Alım Fırsatı Olduğunu Söyledi

Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından, güvenli madenlerde bir düşüş gözlemlendi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın ve gümüşte yaşanan bu düşüşlerin yatırımcılar için bir alım fırsatı olduğunu söyledi. Öte yandan, gümüş fiyatlarında oluşan bu alım fırsatlarının çok uzun sürmeyeceğini iddia eden Memiş, sosyal medyada Youtube kanalı üzerinden yayınladığı videoda, yatırımcılara özellikle gümüş almaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Memiş Her Fırsatta Gümüş Farkındalığı Yaratmaya Çalıştı

Mart 2020 itibariyle gümüşün gram fiyatı 3 TL civarındayken, sosyal medya hesapları üzerinden ve katıldığı televizyon programlarından vatandaşlara gümüş konusunda farkındalık kazandırmak isteyen ve bu konuda uyarı ve tavsiyelerde bulunan İslam Memiş, Youtube kanalından yayınladığı videosunda çeşitli açıklamalar yaptı.

Güvenli maden yatırımcılarına seslenen Memiş, özellikle gümüş alımı konusunda vatandaşlara tavsiyelerde bulundu. İslam Memiş konuşmasında, gümüşün gram fiyatının, altının gram fiyatına kıyasla düşüşlere karşı daha güçlü durduğunu dile getirdi.

Memiş: “Gümüş Altını Yine Tahtından Edecek”

TCMB’nin Kasım ayı PPK toplantısı sonrasında, Youtube kanalı üzerinden yayınladığı videoda konuşan İslam Memiş; “Dikkat ederseniz gümüşün gram fiyatında, altının gram fiyatına kıyasla düşüşlerin daha sınırlı olduğunu, güçlü duruşunu daha çok korumaya devam ettiğini gözlemliyoruz. Yani gümüş altına göre daha güçlü, sağlam duruşunu koruyor. Çünkü önümüzdeki yıllarda yine altını tahtından edecek. Yatırımcısına altından daha çok kazandıracak bir emtiadan bahsediyoruz.” dedi.

İslam Memiş konuşmalarına şöyle devam etti: “Gümüşün gram fiyatında 5.70 – 5.80 TL aralığının iyi bir alım fırsatı sunduğunu tekrar 2021 yılının ilk çeyreğine kadar 7 lira seviyesinin üzerinde hızlı bir atakla 8.50 – 9 TL aralığına kadar hızlı bir yükseliş öngörüyorum. Dolayısıyla benim nazarımda gümüş, iyi bir alım fırsatı sunuyor.”

Peter Hug da Gümüş İçin Yükseliş Beklediğini Söylemişti

Geçtiğimiz günlerde, 36 yıllık usta analist Peter Hug da gümüş ile ilgili olumlu düşüncelerini dile getirmişti. Hug, daha radikal bir iddia ortaya attı ve gümüş fiyatlarının 2021 yılı içerisinde yaklaşık %70 değerleneceğini söyledi. Peter Hug, hatta gümüşün altın fiyatlarının önüne geçerek daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşmasının sürpriz olmayacağını söyledi.

Yorum Yap