1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Paribu Kart İle Kripto Para Alışverişlerde Kullanılacak

Paribu Kart İle Kripto Para Alışverişlerde Kullanılacak

Türkiye'nin ilk kripto para ile ödeme yapabilecek kartı kullanıma açılıyor. Türkiye merkezli kripto para oluşumlarında biri olan Fintech girişimi Paribu kartı çıkarıyor. Bu kart ile çeşitli alışverişlerde kripto para kullanılabilecek. Birçok özelliği olan bu kripto para kartı sayesinde gerçek zamanlı ödeme mümkün hale gelecek.

paribu-kart-ile-kripto-para-alisverislerde-kullanilacak

Türkiye merkezli bir girişim olan Fintech kripto para birimleri ile ödeme yapma imkanını sunuyor. Bitcoin de dahil olmak üzere tüm kripto para birimleri ile ödeme yapabilecek olan Paribu Card yakında kullanılmaya başlanacak.

Kripto para alım ya da satımı yapan vatandaşlara birçok avantaj sağlayacak bu kart ile kripto para gündelik hayatta kullanılmaya başlanacak. Türkiye’de kripto paraların  gündelik ödemelerde kullanılabileceği ilk kart olan Paribu Card’ın kullanıma açılacağı 2 kasım günü Cointelegrapf ile paylaşıldı. Fintech girişimi Caintelegrapf’a gönderdiği basın bildirgesinde Paribu Card ile ilgili ayrıntıları paylaştı.

Türkiye’de Kripto Paranın Kullanılabileceği İlk Ödeme Kartı

Türkiye merkezli Fintech girişimi kripto paranın gerçek zamanlı kullanılabilmesine yönelik çıkardığı Paribu Card’ı tanıttı. Türkiye’de kripto para ile gerçek zamanlı ödeme gerçekleştirmeyi mümkün kılacak Paribu Card’ın birçok avantajlı özelliği de bulunuyor.

Basın bildirgesi ile kullanıma açılacağı duyurulan Paribu Card’ın Türkiye’de kripto paranın gerçek zamanlı kullanımına imkan verecek ilk kart olduğunun da altı çizildi.

Paribu Kartın Özellikleri Neler?

Paribu  Card ile ilgili yapılan açıklamada gerçek zamanlı olarak kripto paraların kullanılabilmesi için oluşturulan bu kartın birçok özelliği de açıklandı. Banka kartları gibi kullanılabilecek olan Paribu Card ile hem şifre girerek hem de temassız ödeme yapma seçenekleri bulunacak. Birçok kredi ve banka kartı ile ortak özelliği bulunan Paribu Card sayesinde kripto paralar gündelik hayatın parçası haline gelecek.

Paribu Card ile ilgili yapılan açıklamada hem yurt içi alışverişlerde hem de yurt dışı alışverişlerde geçerli olacağı açıklandı. Birçok alışveriş için kullanılabilecek olan Paribu Card ile ATM’ler üzerinden nakit para çekme imkanı da olacak. Paribu Card kullanmak isteyen vatandaşların, kartın geçerli olmasını istedikleri alanları seçebilecekleri de belirtildi.

Yasin Oral: Kripto Paranın Gündelik Hayatta Kullanılması Açısından Önemli Bir Adım

Türkiye’de kripto paranın kullanılabileceği ilk kart olan Paribu Card ile ilgili Paribu CEO’su Yasin Oral da açıklama yaptı. Projenin Visa ve Param ortaklığı ile hayata geçtiğini açıklayan Yasin Oral, kripto paraların gündelik hayatta kullanılması açısından Paribu Card’ın önemli bir adım olduğunu belirtti. Paribu Card ile sanal kart oluşturma seçeneğinin de vatandaşlara sunulacağını belirten Yasin Oral, kripto paranın miktarı kadar harcama yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

Türkiye’de kripto paranın gündelik hayatta kullanılmasına imkan veren ilk kurum olan Paribu daha önce de kripto para ile bağış toplamıştı. UNİCEF Türkiye Milli Komitesi ile işbirliği yapan Paribu, Bitcoin ve Ether üzerinden bağış etkinliği yapmıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap