1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

PayPal Kripto Para Sektöründe Etkisini Artırıyor

2020 yılı kripto para piyasaları için oldukça sıra dışı bir yıl olarak geride kaldı. 2020 yılına, şüphesiz damgasını vuran kripto varlık ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. Bitcoin, kendisi için uzun süre beklenen 2017 rekorunu, tam üç yıl sonra 2020 yılında kırdı. Bu rekor koşusunda Bitcoin’i tetikleyen birçok etken olmuştu ancak bu etkenlerden en büyük payı PayPal almıştı. PayPal şimdi, herkesi heyecanlandıracak olan yeni kripto para açıklamaları yaptı.

PayPal Kripto Para Sektöründe Etkisini Artırıyor

Geride bıraktığımız yıl kripto para piyasaları için eşsiz bir yıl olarak kaydedildi. Aslında 2020 yılındaki kripto varlık hareketlilikleri, başta lider Bitcoin (BTC) olmak üzere 2017 yılındakine benzer şekilde ilerledi ancak aradan geçen 3 yıl içinde kripto para sektöründe beklenmedik adımlar atıldı. Bitcoin için 2017 yılının Aralık ayından sonra 20 bin dolar rekoru çok güçlü bir hedef haline geldi ve yıllarca Bitcoin’in yeniden bu seviyeyi görüp göremeyeceği merak edildi. Bitcoin, bu hedefi geçeceğinin sinyallerini ise 2020 yılının ikinci yarsında vermeye başladı. Zira yılın ikinci yarısında kripto para sektörüne kurumsal şirketler giriş yapmaya başladı ancak hem kripto para sektörü için hem de Bitcoin için en önemli adım, dev finansal ödeme platformu PayPal’dan geldi. Daha önceleri PayPal, Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında sert açıklamalar yaparak, karşı bir tutum sergilemişti ancak PayPal fikrini 180 derece değiştirince, Bitcoin’in rekor kırması da kaçınılmaz oldu. Şimdi ise PayPal herkesi heyecanlandıran, kripto para açıklamaları yaptı.

PayPal CEO’su Girişimin Doğru Bir Hamle Olduğunu Söyledi

PayPal, geçtiğimiz yılın ikinci yarısında kripto para birimleri ile işlem yapılmasının önünü açmıştı ancak bu adım, sınırlı işlemler için geçerli olmuştu. Fakat buna rağmen, PayPal’ın bu adımı kripto para piyasalarında köklü değişikliklerin başlangıcı oldu. PayPal CEO’su Dan Schulman geçtiğimiz gün 4. çeyrek kazançlarını açıkladı. Öte yandan bu açıklamalarda Schulman, ayrıca kripto para birimleri ile ilgili atacakları yeni adımları da paylaştı. Schulman açıklamalarında, öncelikle kripto para piyasalarına girmekle doğru bir karar verdiklerini, platformda işlem gören para hacimlerinin beklenenin çok üzerinde gerçekleştiğini ifade etti.

Adımlar 29 Milyon İşletmeyi Kapsayacak

Attıkları adımdan dolayı çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Dan Schulman, ilerleyen dönemlerde kullanıcıların 29 milyon işletmeden herhangi birinden alışveriş yapması durumunda, kripto paraların bir fon kaynağı olarak kullanılabileceğini belirtti. Schulman, 2021 yılında blok zinciri ve kripto para odaklı, geniş bir yol haritası hazırladıklarını dile getirdi.

“Kripto Para Al, Tut ve Sat” Platformu Genişliyor

PayPal CEO’su Dan Schulman, ayrıca atacakları yeni adımlar için merkez bankaları ile aktif çalıştıklarını, fiziksel işlemlerin ardından nakit dünyasının geleceğine şekil vermek için bu adımı attıklarını söyledi. CEO’nun açıklamalarına göre, PayPal ilerleyen dönemlerde kripto para geliştirmeleri için daha büyük yatırımlar yapmaya da hazır. Ayrıca Schulman atılacak en büyük adımlardan birinin de “Kripto Para Al, Tut ve Sat” platformunun, 2021 yılında Venmp uluslararası piyasalara doğru açılacağı olduğunu belirtti.

Yorum Yap