1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. PayPal Taleplere Kayıtsız Kalmadı: Kripto Para Limitleri Yüzde 50 Arttı!

PayPal Taleplere Kayıtsız Kalmadı: Kripto Para Limitleri Yüzde 50 Arttı!

Dijital ve temassız ödeme çözümleri ile dünyanın en çok tercih edilen ödeme sistemleri arasında yer alan PayPal, kripto para limitleri ile ilgili gelen talepler sonrası limitleri artırdı! Covid-19 salgını sonrasında bünyesine 15 milyondan fazla yeni müşteri eklemeyi başaran kuruluş hatırlanacağı üzere kripto paralara destek vereceğini duyurmuştu. Gelen talepler sonrasında ise PayPal yöneticileri kripto para limitlerini yüzde 50 artırarak 10 bin Dolardan 15 Bin Dolara yükseltilecek.

featured

Covid-19 salgını ile altın çağını yaşayan PayPal, kripto para limitlerini artırdı! PayPal yöneticilerince doğrulanan habere göre 10 Bin Dolar olan limitler yüzde 50 artırılarak 15 Bin Dolara yükseltilecek. Şirket kripto para kullanmak için bekleyenlerin sayısını ise “Beklenenin 2 ila 3 katı” şeklinde yorumlayarak yoğun ilgiyi gözler önüne serdi.

21 Ekim Tarihinden İtibaren Kripto Paralar 26 Milyon Satıcı ile Buluştu!

Temassız ve dijital ödeme çözümleri ile Covid-19 salgınını lehine çevirmeyi başaran PayPal, 21 Ekim’de paylaştığı duyuru ile kullanıcılarının kripto para satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına izin vereceğini bildirdi. 2020 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 36 artışla 247 milyar dolarlık ödeme gerçekleştiren PayPal’dan gelen bu açıklama ile kripto para yatırımcıları büyük heyecan yaşadı. 26 milyon satıcıdan alışveriş yapma fırsatı sunan PayPal, kripto para desteğini resmen paylaşırken; BTC, ETH ve diğer varlıkların kullanılabilmesi için önemli bir avantaj yakalandı.

PayPal CEO’su Dan Schulman: Kullanıcılar Çok İstekli

Kripto özellikleri ile ilgili açıklamalarda bulunan PayPal CEO’su Dan Schulman, PayPay kullanıcılarının kripto özellikleri için çok istekli olduğunu ifade etti. Kullanıcıların kripto para hamlelerini beğeni ile karşıladığını ifade eden Schlman, satın alma limitlerini 10 Bin Dolardan 15 Bin Dolara artıracaklarını belirtti. Kripto para kullanmak için bekleyenler listesine de değinen Schulman, “Beklediğimizin 2 ila 3 katı” olduğunu açıklamalarına ekledi.

“CBDC’ler An Meselesi”

Merkez Bankalarının tartıştığı dijital para birimleri (CBDC) hakkında da beklentilerini paylaşan CEO Schulman, “CBDC’lerin çıkarılması an meselesi” ifadeleri ile tartışmalara kendi nezdinde son verdi. Bu cephede “olacak mı olmayacak mı” seçeneğinin bulunmadığını ifade eden Schulman, PayPal’ın bu para birimlerinin faydasını şekillendirmeye yardımcı olacağını düşünüyor.

1 Trilyon Dolarlık İşlem Hacmi Bitcoin’e Yüzde 15 Kazandırdı!

2020 yılında yaklaşık 1 trilyon dolar tutarında işlem gerçekleştirmeyi bekleyen PayPal, 21 Ekim’de duyurduğu karar ile kripto para desteğini açıklaması ardından BTC yükselişe geçti. Bitcoin fiyatı açıklama ile birlikte %15 değer artışı yakalayarak PayPal gelişmesini olumlu fiyatladı. Ancak PayPal’ın kripto konusundaki merkezileştirilmiş doğası da bazı kripto yatırımcılarının dikkatini çekiyor. Kullanıcıların kendi özel anahtarlarını kontrol edemeyecekleri ve harici cüzdanlara kripto çekemeyeceklerine ek olarak farklı bir adresten hesaplarına PayPal sonrası kripto para yatıramayacakları konusunda eleştiriler ise kripto yatırımcılarından gelmeye devam ediyor.

Yorum Yap