İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. PayPal’ın Kripto Para Birimi Hizmetleri Milyonlarca Yatırımcı Akını Yaratabilir
Trendlerdeki Yazı

PayPal’ın Kripto Para Birimi Hizmetleri Milyonlarca Yatırımcı Akını Yaratabilir

ABD merkezli ödemeler şirketi PayPal'ın kripto para hizmetleri sunacağını açıklaması piyasalarda bazı şirketlere tedirginlik oluşturdu. Kripto parayla ödeme konusunda tekel oluşturan bazı şirketleri şimdiden PayPal korkusu sarmış durumda...

featured

ABD merkezli ödeme şirketi PayPal‘ın kısa süre önce kripto para birimi hizmetleri sunacak olduğu açıklamaları dikkat çekmişti. 346 milyon aktif kullanıcısı bulunan, sadece ABD’de 26 milyon satıcı ile entegre olarak çalışan PayPal’ın açıklamaları özellikle de çok sayıda kripto para yatırımcısının dikkatini çekerken, analistler de bu konudaki görüşlerini bildirmeye başlamışlardı.

PayPal, kripto para birimlerini bünyesinde kurulacak olan borsa üzerinden aynı alan adı altından satmaya başlayacak olduğunu bildirirken, sadece kripto para birimi alım satım hizmeti değil, aynı zamanda kripto para ödeme sağlayıcısı olacağını açıklamıştı.

BitPay’ı Bekleyen Tehlike

BitPay bugün küresel tekel olarak Bitcoin ile anlık ödemeler yapmak isteyenler için en güvenilir seçenek olarak görülüyor. Ancak PayPal aynı hizmeti kendi bünyesinde sunacak ve daha fazla tanınmış olan ABD merkezli ödeme şirketinin bu konuda rakibine oranla çok daha fazla başarı elde edebileceği tartışmaları bulunuyor.

346 Milyon Kullanıcıdan En Az 1 Milyonu Kripto Para Alabilir!

Lider coin Bitcoin dahil bazı altcoinleri sunacak olduğu açıklanan PayPal’ın 346 milyon aktif yatırımcısına gerek kampanyalar ile destekler vermesi, gerek ise reklamlar ile hiç kripto para birimi yatırımı yapmak istemeyen kullanıcılarına bile kripto para yatırımı yapmaya ikna edebilecek olduğu ve kazan-kazan ilişkisine imza atabilecek olduğu tahmin ediliyor.

PayPal’ın Hamlesinden Borsalar Etkilenecek

PayPal’ın kripto para birimi adımı ile beraber Binance, Coinbase, Kraken gibi kripto para borsalarının kullanıcı kaybına uğrayabilecek olduğu belirtiliyor. Özellikle Binance gibi merkezi nerede olduğu konusunda soru işaretleri oluşturan borsaların ABD merkezli olduğu ve onlarca yıldır güvenle hizmet verdiği bilinen PayPal’a karşı binlerce kullanıcısını – yatırımcısını – kaybedebilecek olduğu öngörülmekte. 2021 yılında hizmet vermeye başlayacak olan PayPal’ın kripto para hizmetleri servisinin dünyanın birçok ülkesine yayılması öngörülmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap