1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Piyasa Hareketlendi! XLM, LTC, XRP Artışta!

Analistler BTC’nin son yedi günde sert fiyat hareketleri gerçekleştirmediğini, çünkü dar bir bant içinde hareket edebildiğini açıkladılar. Pazar günü ilk 10 coin fiyat düzeltmeleri için hamleler yaptılar. 7 Haziranda ise Bitcoin %0.28 değer kazanımı tabloya aldı.

Piyasa Hareketlendi! XLM, LTC, XRP Artışta!

Geride kalan Pazar günü analistler kripto para piyasasındaki ilk 10 kripto para biriminin kaybedilen pozisyonları geri almak için hareket ettiklerini açıkladılar. Diğer yandan Bitcoin’in oranının ise son bir hafta içinde sert hareketleri kayda almadığı belirtildi. BTC, uzun vadeli senaryo içinde boğalar ve ayılar arasındaki üstünlük yarışında bir sonuç alınamadığı için dar bir fiyat bandında işlem gördü.

Bitcoin Değer Kazanımı

Bitcoin satış işlem hacminin yanında fiyat oynaklığında da düşüş kayda geçti. Analistler, tüm bu bilgiler ışığında Bitcoin için kısa vadeli bir yükselişin başlayabileceğini açıkladılar. Hemen ardından 7 Haziran’da saatle 08:29’u gösterirken %0.28 oranında değer kazanımıyla BTC 36.276 dolar oldu. Ancak hala psikolojik seviye olan 38 bin doların altında yer alıyor.

Analistler 6 Haziran sabahındaki fiyat hareketleri ardından ilerleyen günlerde Bitcoin’in 37.780 dolar seviyesini görebileceğini açıkladılar. Pazar günü saatler 19:56’yı gösterirken ise BTC fiyatı 36.254 dolar seviyesinde yer alarak, hala 38 bin dolarlık kritik seviyenin altında bir fiyatı tabloya alıyordu. Buna rağmen, CoinMarketCap verilerine göre %0.49 oranında değer kazanımı yaptı ve Çin’de yaşanan kripto para hesaplarının bloke edilmesi haberinin olumsuz etkilerini üzerinden atmayı başardı.

XLM Fiyatı Arttırdı!

Steller’ın (XLM) fiyatı 5 Hazirandan 6 Haziran tarihine kadar düşüş trendinin içinde yer aldı. XLM Coin’in geçen hafta ise %1,39 oranında fiyat artışını kayda aldığı biliniyor. Analistler geride kalan Pazar gününde XLM Coin için direncin yanlış bir şekilde 0,45 dolar düzeyinde kırıldığını ve fiyatın bu hareketle 0,36 dolarlık destek fiyata geri dönüş yaptığını açıkladılar. 7 Haziran sabahında ise BTC artışıyla beliren iyimser havada XLM Coin %0.07 değer kazanımıyla 0.38 dolara çıkış gerçekleştirdi.

Pazar günü XLM Coin için satış ticaret hacmi düşüşe başlamış olsa dahi ayıların boğalardan daha üstün bir konumda yer aldıkları görüldü. Analistler, bu hafta XLM Coin cephesinde 0,3620 dolarlık desteğin kırılması halinde 0,30 dolarlık bir sonraki fiyat düşüş oluşabileceğini aktardılar. Geride kalan Pazar saatler 20:05’i gösterirken XLM Coin %0.52 oranında değer kazanımı içinde yer alarak fiyatını 0.38 dolar olarak tabloya aldı.

Litecoin Yükselişe Geçti!

Analistlerin açıklamalarında göre Litecoin son 7 günlük süre bazında oransal açıdan neredeyse hiç değişim yapmadı. Geçen haftanın son gününde 1 günlük grafik incelenip, Litecoin’in desteklenen likiditenin yoğun olduğu bölgede işlem içinde olduğu açıklandı. Aynı dakikalarda LTC Coin fiyatı %2.25 oranında değer kazanımını tabloya aldı ve 177.55 dolarlık fiyata çıkış yaptı. 7 Haziran sabahında saatler 08:33’ü gösterdiğinde ise %0.72 oranında değerlenerek 179.47 dolarlık fiyatla yatırımcısını sevindirdi.

DOGE Yatırımcıları Sevindirmeye Devam Etti!

Coinbase Pro listelemesi ve Daymak elektrikli araç modelinde madenciliğinin yapılabileceğine yönelik haberlerin yayılmasıyla fiyat artışına geçen DOGE, geride kalan Pazar düşüşe geçti. Değer kaybını %0.70 olarak tabloya alan Dogecoin 0.37 dolardan işlem gördü.  DOGE, 7 Haziran sabahında saatler 08:35’i gösterirken %0.06 değer kazanımını tabloya aldı ve 0.3739 dolardan işlem gördü. Bu kapsamda düşüşten bir kez daha sıyrıldı.

XRP Coin’de Son Gelişmeler

Dün Ripple ve SEC arasındaki davada bir gelişme kayda geçti ve XRP Coin fiyatlarında değişim yaşandı. Ripple daha önce SEC’in BTC, ETH için yapmış olduğu incelemelerin raporlarını görmek istediğini mahkemeye ileterek, olumlu yanıtı almıştı. Ancak bu raporların hala sunulmadığını belirtti. Ripple avukatları haftanın son gününde mahkemeye bir talep ileterek, istedikleri raporların hala verilmediğini belirttiler. Ripple’ın kararlı imajı çizmiş olması ardından, XRP Coin %0.98 değer kazandı ve 0.94 dolar fiyatına yükseldi. Değer kazanını 7 Haziranda da devam ediyor. XRP Coin 0.9593 dolarlık fiyatı ile sabah saatlerinde %1.42 oranında değer kazanımı sergiliyor. Yatırımcıları heyecanlandıran değerlenmeler yaşandı.

Ripple avukatlarının yeni taleplerinde, FinHub elektronik posta kutusunda Ether, Bitcoin ve XRP ile ilgili belgelerin aktarılması, SEC’ın dijital varlık alım satım işlem politikalarını anlatan belgelerin mahkemeye taşınması yer alıyor. Ripple tüm bunların en geç 18 Haziran 2021’e kadar Sec tarafından yapılmasını, davanın temel amacı ile kaynakları karşılaştırma yoluna gitmeyi talep ediyor. Bu kapsamda daha kararlı bir imajı sergiliyor.

Son 7 Günde Gündem Gelişmeleri

Son zamanlarda kripto para piyasasının genelini etkileyebilecek olaylar sıklıkla gündeme geliyor. Regülasyonların, analist ve trader açıklamalarının sürdüğü bir dönem içerisine giriş yapıldı. Bu süreçte uzun süredir görüşmeyen Buterin ve Ethereum eski teknoloji geliştiricisi Hoskinson’un dahi yeniden görüştüklerine şahit olundu. Bu görüşmede iki tarafta birbirlerinin ne kadar olgunlaştıklarını vurguladılar. Diğer yandan Buterin, Dogecoin hakkında konuştu ve onu gayet başarılı bulduğunu belirtti. Bir öneri ile Ethereum ile DOGE ağları arasında köprü kurulabileceğini ifade etti.

Son 7 günlük sürede olumsuz gelişmeler yanında olumlu gelişmelerinde yaşanması ile fiyat düzeltmeleri piyasaya yansıyor. Bugün sabahın erken saatlerin önemli altcoinlerde değer kazanımları ön plana çıkıyor. Analistler yaşanan son fiyat hareketleri ardından yatırımcı kararlarının da bir nebze değişebileceğini belirttiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir