1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Piyasadaki Rallide O Altcoinler Nasıl Hareket Ediyor?

Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün 52 bin doların da üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin’in rekor hareketliliği diğer birçok altcoinin de önünü açtı ve bu ralliden Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) gibi altcoinler de rekor kırarak payını almayı başardı. Piyasalardaki bu hareketliliklerde dalgalı seyreden Ripple (XRP) ise yeniden düşüşe geçerek, yatırımcılarını bir kez daha üzdü.

Piyasadaki Rallide O Altcoinler Nasıl Hareket Ediyor?

Kripto para piyasalarında son günlerde fazlasıyla hareketli zamanlar yaşanıyor. Bu hareketliliklerde, yine lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başı çekerken, onu birçok altcoin seyrediyor. Bitcoin, Şubat ayı başlarında başlayan hafif yükseliş sinyallerini, ayın üçüncü haftası geldiğinde yerini sert yükseliş hareketliliklerine bıraktı. Bitcoin’in içinde bulunduğu ralli daha gözle görülür şekilde hissedilmeye başlayınca, Bitcoin rekorunu önce 50 bin, sonra 51 bin ve en sonunda da 52 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı. Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırdığı bu rallide, lider altcoin Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) gibi önde gelen altcoinler de tüm zamanların rekoruna ilerlerken, Ripple (XRP) gibi bazı altcoinler bekleneni veremedi. Son günlerde dalgalı seyreden ve bir türlü boğa koşusuna katılamayan XRP, yatay seyrettiği grafiklerde, yeni günde düşüşe geçerek yatırımcılarını üzdü. XRP’nin yanı sıra bazı altcoinler de gösterdikleri sıra dışı hareketlilikler ile piyasalarda dikkat çekmeyi başardı.

Ripple (XRP) İçin Dava Süreci Takip Edilecek

Ripple (XRP) için, son günlerdeki rallide analistler, önemli bir destek noktası olarak 0,54 dolar seviyesini işaret ediyordu. Ancak XRP son 24 saatte %3’ten fazla değer kaybederek 0,53 dolar seviyesine kadar geriledi ve önemli destek noktasını kaybetmiş oldu. Analistlere göre desteğini kaybeden XRP/USD için ayılar şu sıralarda daha güçlü mücadele veriyor. Analistlere göre bu aşamadan sonra XRP’yi aşağıda 0,47 dolar desteği bekliyor ve analistlere göre XRP’nin bu fiyat seviyesine gerilemesi de oldukça muhtemel. XRP için ilk olarak, 22 Şubat tarihindeki davanın ilk duruşması takip edilecek.

DASH Ralliye Ayak Uydurmaya Çalışıyor

XRP, son rallide kaybettiği değerler ile dikkat çekerken, piyasa değeri bakımından en büyük 32. kripto para birimi konumunda bulunan DASH, son 2 haftalık süre içinde %145 oranında yükseliş elde ederek dikkatleri çekmeyi başardı. Analistlere göre tartışmalı şekilde gerçekleşen altcoin sezonun bir getirisi olan bu yükselişte, DASH tüm zamanların rekorundan oldukça uzakta olmasına rağmen yükseliş sinyalleri vermeye devam ediyor. DASH için kritik seviye analistlere göre 300 dolar konumunda bulunuyor.

EOS Fiyatı İçin Direnç Bölgeleri

Piyasalarda başlayan ralli, birçok kişi tarafından altcoin sezonu olarak değerlendiriliyor. Olası altcoin sezonundan tam olarak yararlanamayan altcoinlerden biri de EOS olarak karşımıza çıkıyor. EOS için ilk aşamada psikolojik direnç noktası 5 dolar seviyesinde bulunuyordu. Analistlere göre bu seviyenin aşılması halinde EOS’u 5,34 dolar seviyesinde bir önemli direnç daha bekliyor olacak.

Yorum Yap