1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. PlanB Yeni Bitcoin Rallisi İçin Tarih Verdi

PlanB Yeni Bitcoin Rallisi İçin Tarih Verdi

Kripto para birimleri arasında en büyük işlem hacmine sahip olan Bitcoin (BTC) yatırımcılarının yakından takip ettiği BTC boğası PlanB, yeni ralli için tarih açıkladı. Ünlü analist, BTC fiyatında gerçek bir sıçrama beklediğini ve bu sıçramayla birlikte BTC’nin gerçek bir boğa rallisine gireceğini iddia etti.

PlanB Yeni Bitcoin Rallisi İçin Tarih Verdi

Kripto para piyasalarında yaptığı Bitcoin analizleri ile tanına ve Bitcoin modeli ile fiyat analizleri yapan PlanB yeni bir Bitcoin rallisi için tarih verdi. Ocak 2021 tarihine dikkat çeken analist, Bitcoin fiyatında gerçek bir sıçrama beklediğini, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

BTC’nin mevcut durumda sahip olduğu fiyat aralığının iyi olduğunu ancak gerçek bir sıçrama yapacağını beklediklerini belirten PlanB açıklamasına şu şekilde devam etti: “2013 ve 2017 yıllarının erken dönemlerinde görülenler gibi – kırmızı oklarla gösteriliyor. Bence böyle bir sıçrama gerçek boğa rallisinin başlangıcı olacak, aynı zamanda da aşama 5 için. Ocak 2021?”

PlanB: “Bitcoin S2FX Modeline Göre 5. Aşamaya Geçti”

Bu paylaşımın ardından onelib isimli bir kullanıcı PlanB’ye “Kırmızı noktada bir sıçrama görülmesi için % kaç oranında bir fiyat artışı gerekiyor?” şeklinde soru yöneltti. Bu soruyu yaklaşık %60 civarında sıçrama gerektiği şeklinde yanıtlayan ünlü analist, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “2013 yılındayken Kıbrıs hükümeti 100 bin euronun üzerinde parası olanların hesaplarına el koymuştu. 2017’de ise Japonya ve Avustralya’da Bitcoin yasal hale gelmişti ve vergi yoktu. Bu nedenle bu ülkelerde bulunan fintek ve teknoloji şirketlerinin ülkeden çıkışı da engellenmişti.” Bunun dışında PlanB, yakın zamanda BTC’nin S2FX modeline göre 5. aşamaya geçtiğini de söylemiş ve BTC’nin yükselişe geçeceği sinyallerini vermişti.

Diğer Analistlerin BTC Değerlendirmeleri Neler?

Kripto para dünyasının popüler traderlarından NebraskanGooner, geçtiğimiz gün BTC fiyatı ile ilgili 2019 yılında yaptığı bir analizini paylaşmış ve 2020 Aralık’ta Bitcoin fiyatının 30 bin dolara çıkacağını söylemişti. Analist, BTC trend çizgilerinin tarihsel olarak kesiştiği noktalara dikkat ederek u sonucu çıkardığını söylemişti.

Bir diğer kripto para analisti IncomeSharks, resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda 4 saatlik trend grafiğinde BTC’nin bearish eğilim gösterdiğini söyledi ve satıcıların artış gösterdiğine dikkat çekti. Analist, BTC üzerinde bir düzeltme görülebileceğine inandığını söylerken, bu düzeltmenin kısa vadeli olmayacağını çünkü boğa rallisinin henüz bitmediğini vurguladı.

Ki Young Ju’nun Bitcoin Fiyatı Yorumu

CryptoQuant şirketinin yöneticisi Ki Young Ju da BTC balinaları hakkında dikkat çekici değerlendirmede bulundu. CEO, Coinbase üzerinde çok fazla Bitcoin balinası olduğunu fakat uzun vadede yükseliş beklentisini sürdürdüğünü söyledi. Bunun yanı sıra BTC balinalarının faaliyetleri bitene kadar Bitcoin’de düzeltmeler görülebileceğini de söyledi. Ayrıca balinalar %90’ın üzerinde borsada aktifken BTC fiyatının büyük olasılıkla yatay bir seyir göstereceğine ya da düşüş yaşayacağına inandığını açıkladı.

Yorum Yap

Yorum Yap