1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Polkadot, Cardano ve Tron Ne Durumda?

Şubat ayı kripto para piyasaları için oldukça sansasyonel bir şekilde geride kaldı ancak Şubat ayında yaşanan hareketliliklerin izleri hala piyasalarda devam ediyor. Şubat ayının üçüncü haftasında yaşanan sert yükselişler, ayın son haftasında yerini sert değer kayıplarına bırakmıştı. Mart ayının gelmesi ile birlikte ilk aşamada tekrar yükselişler başlamış olsa da piyasalarda konsolidasyon yaşandığı görülüyor.

Polkadot, Cardano ve Tron Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan büyük ralli Ocak ayının ilk haftasında da devam ettikten sonra piyasalarda durgun bir dönem başladı ve Ocak ayı da bu şekilde sakin bir şekilde geride kalmıştı. Ocak ayındaki sakinlik, Şubat ayının başlarında yerini hafif hareketliliklere bıraktı, ardından bu hafif hareketlilikler Şubat ayının ikinci haftasında Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını açıklaması ile birlikte yerini daha sert hareketliliklere bıraktı ve Şubat ayının üçüncü haftasında nihayet Bitcoin 58 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı ve bu rekor hareketliliği, piyasaları da yukarı yönlü harekete geçirdi. Ayın dördüncü haftasında ise bir önceki haftanın tam tersi hareketlilikler yaşanmaya başladı ve Şubat ayının son haftası büyük değer kayıpları ile geride kaldı. Mart ayı piyasalar için yükselişle başlamış olsa da piyasalarda şimdilerde bir konsolidasyon yaşandığı görülüyor. Bu sakinlikte ise Polkadot (DOT), Cardano (ADA) ve Tron (TRX) fiyat grafikleri ile dikkat çekiyor.

Polkadot (DOT)

Son haftaların, kripto para piyasalarında en çok dikkat çeken altocinlerinden biri olmayı başaran Polkadot (DOT) son zamanlarda yakaladığı bu popülaritesini, alt sıralardan gelerek piyasa değeri bakımından en büyük kripto paralar listesinde 6. sıraya yerleşmesine borçlu. Aslında DOT listede 4. sıraya kadar çıkmıştı ancak son düşüşler sonrası DOT 6. sıraya geriledi. Bu tırmanışında Ripple (XRP), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) gibi altcoinleri geride bırakan DOT 42,82 dolar ile rekorunu kırdıktan sonra 26 dolar seviyesine kadar çekilmişti ancak toparlanma sonrasında 37 dolar bandına kadar geri yükseldi. Analistlere göre DOT’un önünde şimdiki en güçlü direnç 40 dolar seviyesinde bulunuyor.

Cardano (ADA)

Son iki haftadır piyasaların tersine hareket ederek dikkatleri çekmeyi başaran Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşlerde kendi fiyat rekorunu kırmayı başardı. Yazım sırasında 1,25 dolar seviyesine işlem gören ADA, 0,81 dolar seviyesinden başlattığı yükseliş ile 1,48 dolar seviyesinde rekorunu kırmıştı. 10 günlük fiyat hareketliliğine bakıldığında, ADA oldukça iyi bir seviyede konsolide olmuş gibi görünüyor.

Tron (TRX)

Özellikle son haftalarda, sosyal medyada yasa dışı şekilde reklam kampanyalarına adı karıştığı iddia edilen Tron (TRX) piyasadaki ralliden kendi payına düşeni almayı başardı ve yaşadığı yükseliş sonrasında o da konsolide kervanına katıldı. 19 Şubat tarihinde 0,0644 dolar bandına kadar yükselen ve daha sonra 0,0380 dolara kadar gerileyen TRX, yazım sırasında 0,0481 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorum Yap