1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Polkadot Yine Piyasanın Tersine Hareket Ediyor

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarında büyük bir geri çekilme hareketi başlamış ve en büyük 10 kripto para biriminin 9’u, bu hareketlilikte yönünü aşağı çevirmişti. Fakat bu olumsuz tabloda, listede 4. sırada bulunan Polkadot (DOT) gösterdiği başarılı performans ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırmıştı. Yeni haftada piyasalarda bu kez yukarı yönlü bir hareketlilik başladı ve bu kez Polkadot yönünü aşağıya çevirdi. Şimdi gözler yeniden DOT – XRP mücadelesine çevrildi.

Polkadot Yine Piyasanın Tersine Hareket Ediyor

Kripto para piyasalarında, son günlerde adından en sık şekilde söz ettiren kripto para birimlerinden biri Polkadot (DOT) oldu. Piyasalarda 11 Ocak tarihinde başlayan fiyat düzeltmeleri ile birlikte oluşan aşağı yönlü tabloda Polkadot, büyük değer kazanımları yaşayarak tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşmıştı. DOT bu yükseliş hareketlerinde aynı zamanda, en büyük 10 kripto para listesinde 5. sıradayken, 4. sırada bulunan XRP ile dördüncülük mücadelesi veriyordu. Uzun süredir takip edilen bu mücadelede XRP, oluşan genel tabloda yönünü aşağı çevirince DOT yaptığı ataklar ile listede dördüncü sıraya yükselmeyi başarmıştı. Fakat piyasalarda şimdi işler tersine döndü ve yine Bitcoin (BTC) öncülüğünde kripto para birimleri yönünü yukarı çevirdi fakat bu kez de DOT değer kaybetmeye başladı. DOT’un yeni rekor seviyesine ulaşarak dördüncülüğü elde etmesinden sonra yeniden başlayan XRP mücadelesi bu kez nasıl sonuçlanacak?

XRP ve DOT Yeniden Yer Değişecek Mi?

Polkadot geçtiğimiz hafta yakaladığı yukarı yönlü ivme ile tüm zamanların en yüksek fiyat değerine ulaşarak, piyasa değerini de 15,4 milyar dolar seviyesine çıkarmayı başardı. Bu performans ile birlikte DOT en büyük kripto para birimleri listesinde dördüncü sıraya yerleşirken, XRP de beşinci sıraya geriledi. Fakat piyasalarda tekrar şekillenen tabloda, 13,6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan XRP şimdi yönünü yukarı çevirdi ve DOT’ta düşüşler başladı. Piyasalarda ilerleyen günlerde DOT ve XRP’nin listede yeniden yer değiştirip değiştirmeyeceği merak ediliyor.

DOT Düşüş Yaşasa da Haftalık Performansı Hala Göz Dolduruyor

Polkadot (DOT) 16 Ocak tarihinde 19,41 dolar ile tarihi rekorunu kırmıştı. Yazım sırasında ise DOT 16,59 dolar seviyesinde işlem görüyor. DOT son 24 saat içinde %2 oranında değer kaybetti anca hala son bir haftalık değer kazancı %100’ün üzerinde bulunuyor. Analistler DOT fiyatındaki bu düşüşten önce, gelen rekor seviyesi ile birlikte bir fiyat düzeltmesi yaşanabileceğini belirtmişti. Analistlerin belirttiği ihtimal gerçekleşti fakat bu düşüşün daha büyük bir gerilemenin ilk sinyali olma ihtimali de bulunuyor.

Olası Altcoin Yükselişlerini Ethereum Tetikleyebilir

Öte yandan analistler, DOT’ta yaşanan bu fiyat düzletmesinin kısa vadeli olması halinde, bu düşüşün büyük bir sıçramanın habercisi de olabileceğini dile getiriyor. Analistlere göre DOT ve diğer altcoinlerdeki olası yükselişi ise lider altcoin Ethereum (ETH) tetikleyebilir. Zira Ethereum da tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmeye başladı ve bununla birlikte altcoinler de harekete geçebilir.

Yorum Yap