1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Polygon (MATIC), Yüzde 11.200 Büyüdü!

Bir dönem gözden kaçırılan bir altcoin projesi, şimdilerde ise ilk 10’a girme konusunda manşetleri süsledi. Ethereum tabanlı Polygon (MATIC) beş ay içinde %11.200’lük ralli düzenledi.

Polygon (MATIC), Yüzde 11.200 Büyüdü!

Yatırımcıların gözünden kaçan MATIC Coin, muhteşem performansı ile 5 aylık süre içinde yüzde 11.200’lük ralli yaptı. Daha önce adından bu kadar fazla söz ettirmeyen altcoin, şimdi ise ilk 10’a girme ihtimali ile manşetlere konu oluyor. 2021 yılı başında, Ethereum tabanlı kripto para Polygon (MATIC), 0.019 dolarlık fiyatı ile piyasada yer alıyordu. Bu dönemde MATIC Coin, 96,12 milyon dolarlık piyasa değeri ile 113. sırada bulunuyordu. O dönemden beri Polygon, CoinMarketCap verilerine göre %11.200’ün üzerinden bir artışı ortaya koydu.

Polygon Yükselişi!

Polygon, %11.200’lük artışı ile 2,45 dolar fiyatına ilk adımda yükselmişti. Şimdiler altcoin’in piyasa değeri 14 milyar doları buldu. 14. sıraya geçiş yapan Polygon, aslında daha önce analistlerin dikkat çektiği ve yakın takibe alınmasını belirtileri bir altcoindi. Geçen ay, kripto para beş katın üzerinden büyüme yaparak, yatırımcılarına kar sundu. Hatta, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,45 dolarlık fiyatı tabloya aldı.

Mark Cuban Polygon Yatırımı Yaptı!

Polygon değer kazanımları ardından gündeme o önemli soru yansıyor. Peki kripto paraların yükselişini ne tetikliyor? Analistler önemli yatırımların fiyatları desteklediğini belirtiyorlar.

Milyarder yatırımcılardan Mark Cuban, Polygon’un ani yükselişini devam ettirebileceğini düşünüyor. Projeye yatırım yaptığını da belirten milyarder, Polygon’a kurumsal yönelimlerin de olduğunu, bu yüzden artışların kayda geçtiğini belirtti. Diğer yandan Mark Cuban’ın şirket portföyüne de Polygon eklemesi ile birlikte bu altcoindeki artış hızlandı.

Mark Cuban, şirketinin Polygon yatırımı hakkında açıklama yaparak,“ Mark Cuban, en iyi girişimlere yatırım yapan, en üretken ve anlayışlı yatırımcılardan biridir. Aynı zamanda ABC’nin Shark Tank’taki Sahrks’ından biridir. Polygon’un artık Mark Cuban şirket portföyünün bir parçası olduğunu paylaşmaktan gurur duyuyoruz.“ ifadelerini kullandı.

Mark Cuban Yatırımı Altcoin’i %30 Değerlendirdi!

Mark Cuban, kripto para yatırımını açıkladıktan sonra, altcoin’in fiyatı ise %30 oranında yükseldi. Fiyat 2 doların üzerine hızlı çıkış yaptı. Polygon yani daha önce Matric Network olan proje, Blockchainler arası çalışmaya imkan sunan, Ethereum ağı için oluşturulmuş çoklu ölçeklendirme çözümüdür.

MATIC, katman 2 teknolojisini kullanarak, daha hızlı ve daha da ucuz işlemleri güçlendirmek amacı ile tasarlanmıştır. Bu sayede Ethereum’un da geleceğe daha sağlam ilerlemesi sağlanacak.

Yorum Yap