1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Pompliano: “Tüm Şirketler BTC Almak Zorunda Kalacak”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni yılda rekorlarını tazelemeye devam ettikçe, hem kendisinin hem de genel kripto para piyasalarının popülaritesini artırmaya devam ediyor. Bitcoin, büyük oranda kurumsal yatırımların etkisi ile geçtiğimiz yılın son ayında büyük bir rekor hareketliliği başlatmış ve bunu yeni yılda da sürdürmüştü. Bitcoin’e ve BTC yatırımına olan ilginin artması ile birlikte, Anthony Pompliano da çarpıcı iddiaları ile yeniden gündeme geldi.

Pompliano: “Tüm Şirketler BTC Almak Zorunda Kalacak”

Lider kripto para bitimi Bitcoin (BTC) geçtiğimi Aralık ayı ortasında, kendisi için güçlü bir direnç noktası olarak işaret edilen 20 bin dolar barajını adeta yıkıp geçerek, benzersiz bir rekor koşusu başlatmıştı. Bu rekor fiyatlanmalarını her geçen daha da artıran Bitcoin’in, bu değer artışlarının arkasında kurumsal şirketlerin yaptığı yatırımların yer aldığı da artık herkes tarafından kabul gördü. Kurumsal yatırımcılar, 2020 yılının son çeyreğinde BTC yatırımları ile kripto para piyasalarına giriş yaptı, bu durum zincir etkisi ile Bitcoin fiyatlarını olumlu yönde etkiledi. Daha sonra Bitcoin rekor fiyatlara koşunca, ünlü isimlerin ve başarılı analistlerin Bitcoin tahminleri de gündeme daha sık gelmeye başladı. Artan popülarite ve BTC yatırımları ardından Morgan Creek Capital kurucusu Anthony Pompliano, çarpıcı bir iddia ortaya attı. Pompliano, Bitcoin yatırımlarının sadece kurumsal şirketler ile sınırlı kalmayacağını ve dünyadaki bütün şirketlerin bir gün Bitcoin almak zorunda kalacağını iddia etti. Pompliano öne sürdüğü bu iddiasında, merkez bankalarının izlediği politikalardan destek alarak, Bitcoin – altın kıyaslamasını yineledi.

Pompliano İki Varlığı Tek Paydada Buluşturdu

Zaman zaman yaptığı çarpıcı açıklamalar ile ve çoğu zaman da Bitcoin’e duyduğu güvenle gündeme gelen Anthony Pompliano, geçtiğimiz gün CNBC’nin Fast Money adlı programına katıldı ve çarpıcı iddialarını burada tekrar dile getirdi. Pompliano katıldığı programda, tüm şirketlerin bir gün Bitcoin almak zorunda kalacağını iddia etti ve Bitcoin’in bu alımlar ile birlikte 1 milyon dolar seviyesine kadar çıkacağını iddia etti. Programda Pompliano ayrıca daha önce yaptığı gibi, yine Bitcoin – altın kıyaslaması yaptı. Başarılı analist, hem geleneksel altının hem de dijital altının temelinde aynı prensibin bulunduğunu bunun da “sağlam para prensibi” olduğunu ifade etti.

Pompliano’dan “Analog – Dijital” Benzetmesi

Anthony Pompliano, programda dile getirdiği Bitcoin – altın kıyaslamasında, geleneksel altını analog olarak, Bitcoin’i de dijital altın olarak ele aldı. Pompliano her iki varlığın da temelde aynı prensipte birleşiyor olmasının yanı sıra, şu an analoğun yerini almış olan ve analogdan daha küçük bir pazara sahip olan hiçbir dijital varlığın olmadığını savundu.

Pompliano’ya Göre Tüm Halka Açık Şirketler BTC Alacak

Pompliano, şu ana kadar sadece birkaç Wall Street şirketinin Bitcoin aldığını fakat ilerleyen dönemlerde bütün halka açık şirketlerin Bitcoin alacağını iddia etti. Pompliano, Bitcoin’in hala hafife alındığını düşündüğünü dile getirdi ve kısa vadede BTC’nin %20 ile %30 oranında değer kaybedebileceğini fakat uzun vadede BTC’nin kesinlikle altının yerini alacağını savundu.

Yorum Yap