1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Popüler Altcoin XRP Yükselişini Sürdürüyor

Popüler Altcoin XRP Yükselişini Sürdürüyor

Dünyada popüler altcoinler arasında yer alan XPR ile ilgili olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bitcoin’in çarpıcı yükselişinden sonra neden yükselişe geçmediği sorgulanan XRP’den beklenen hareket geldi. XPR bu hafta kripto para piyasalarında ciddi bir yükseliş gösterdi. Popüler kripto para birimi yerli piyasada rekor kırdı. XPR’nin Paribu’da kırdığı rekor sosyal medyada yatırımcıların en çok konuştuğu gündem oldu.

featured

Dünyanın en çok kullanılan altcoinlerinden biri olan XRP uzun zamandır beklenen yükselişini gerçekleştirmeye başladı. Kripto para piyasalarında değeri yükselmeye başlayan XRP, yerli piyasada 24 saat içinde rekor kırdı.

Son günlerde yükselişi ile konuşulmaya başlanan XRP’nin piyasadaki hareketi uzun zamandır bekleniyordu. ABD seçim döneminde Bitcoin’in ciddi bir yükseliş yaşamasından sonra XRP’nin neden yükselişe geçmediği ise çok tartışılan konulardan biri olmuştu. Ripple CEO’su XRP’nin yıl içinde tatmin edici bir artış gösterdiğini ve daha da artacağını açıklamıştı. ABD’deki kripto para düzenleyicisi kurumların politikalarından kötü etkilendiği düşünülen XRP Bitcoin karşısında güven kaybetmişti. Ancak birçok analistin de tahminde bulunduğu olay gerçekleşti ve XRP yükselişe geçti. Popüler kripto para birimlerinden biri olan XRP, CoinMarketCap verilerine göre son 1 hafta içinde %50 oranında artış gösterdi. Artışın büyük kısmı ise son 2 gün içinde gerçekleşti.

Yerli Piyasa Paribu’da XRP Rekoru

Kripto para piyasası yatırımcıları tarafından bir süredir beklenen XRP yükselişi güçlü bir şekilde gerçekleşmeye başladı. Son 1 hafta içinde %50 gibi ciddi bir artış gösteren XRP, yerli piyasada ise rekor kırdı. XRP’nin beklenenin de üstündeki artışı yatırımcıları şaşırtıyor.

Dünyada genel olarak değeri artan XRP, yerli piyasa Paribu’da ise 3. sırayı almayı başardı. Bitcoin ve Waves’den sonra 3. sıraya yerleşen XRP, yerli piyasa ciddi değer kazandı. Yerli piyasa Paribu’da ciddi değer kazanan XRP’nin yükseliş oranı ise % 63 olarak açıklandı. Bu orana göre XRP yerli piyasada yaklaşık 4 TL’ye denk geliyor.

Paribu’daki Yükseliş Sosyal Medyada Gündem Oldu

Popüler kripto para birimi XRP’nin genel olarak yaşadığı artış CoinMarketCap tarafından açıklandıktan sonra yatırımcılar yerli piyasadaki artışını da merak etti. XRP’nin yerli piyasadaki artış oranı sosyal medyada bir yatırımcının paylaşımı ile ortaya çıktı. % 63 oranında arttığı anlaşılan kripto para birimi ile ilgili birçok yorum yapıldı. Paribu’daki yükseliş ile ilgili sosyal medya üzerinden birçok yatırımcı hem Paribu’yu hem de XRP’yi övdü.

BtcTurk Pro Piyasasında Da Yükseliş Gözlemlendi

Dünyanın en çok kullanılan kripto para birimleri arasında yer alan XRP, sadece Paribu’da yükselişe geçmedi. Diğer bir yerli kripto borsası olan BtcTurk’de de yükseliş gözlemlendi. Popüler altcoin BtcTurk piyasasında 24 saat içinde %30 oranında yükseliş gösterdi. BtcTurk’de 3.50 TL’ye çıkan XRP, Thodex’te de % 30 yükselişe geçerek 3.28’i gördü.

Yorum Yap

Yorum Yap