1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Popüler Altcoinler Şimdi Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında geride bıraktığımız hafta arası yine beklendiği gibi yükselişlere sahne oldu. Başta lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) olmak üzere neredeyse tüm kripto para birimleri hafta arasında bir ralliye başladı ve bu rallinin genel anlamda kripto para piyasasını etkilemesinde Bitcoin’in (BTC) tekrar 56 bin doların üzerine çıkması çok etkili oldu. Bitcoin’in etkisi ile tekrar gözlemlenen rallide, geçtiğimiz haftalarda rekor seviyelere yükselen ve dikkat çeken altcoinler nasıl hareket etti?

Popüler Altcoinler Şimdi Ne Durumda?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mart ayının son iki haftasını zaman zaman durgun ve zaman zaman da düşüş eğiliminde geçirdi. 13 Mart tarihinde gelen rekor fiyatın ardından yalnızca 18 Mart tarihinde bir kez 60 bin dolar fiyatının üzerini gören Bitcoin, bu süreçte genel anlamda konsolidasyon yaşadı ve özellikle son haftada düşüş eğilimine girerek piyasaları da aşağı yönlü etkiledi. Ancak kripto para piyasalarındaki hafta sonu geleneği geçen haftanın aksine yeniden tekrar etti ve Bitcoin hafta arasında tekrar yükselişe geçerek piyasaları da yukarı yönlü etkiledi. Bitcoin’in tekrar ralliye başlayarak 56 bin doların üzerini görmesi, piyasaları da yukarı yönlü hareketlendirdi. Bu hareketlilikte gözler, geçtiğimiz haftalarda rekor seviyelere kadar yükselen, son zamanların en dikkat çekici altcoinlerine çevrildi. Bu yukarı yönlü hareketliliğe hangileri katılabildi, hangileri ralliyi uzaktan seyretmek durumunda kaldı?

Dogecoin (DOGE)

Son dönemlerin en çok dikkat çeken altcoinlerinden Dogecoin (DOGE), aslında Şubat ayı başlarında altcoin rallisini başlatan kripto para birimi olmuştu. Elon Musk’ın favori kripto para birimi DOGE, 24 saatte %1000 oranında yükselerek birçok altcoine de yükselişlerinde önayak olmuştu. O dönemden sonra hafif hareketlerle düşüşe geçen DOGE, bu düşüşlerini sürdürüyor. Yazım sırasında 0,053 dolar seviyesinde işlem gören DOGE, her ne kadar son bir yılda %2965 oranında değer kazanmış olsa da onun kritik direnç bölgesi hala 0,069 dolar seviyesinde bulunuyor ve analistler DOGE için en önemli desteğin 0,0285 dolar seviyesinde olduğunu dile getiriyor.

Chiliz (CHZ)

Özellikle Türkiye’de son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve son dönemlerde yaptığı ortaklıklar ve futbol takımları ile olan çalışmaları sayesinde büyük bir değer artışı yaşayan Chiliz (CHZ), bu artan ilgi ile girdiği rallide kısa sürede 0,90 dolara kadar yükselerek rekor kırmayı başarmıştı. Manchester City ile kurulan ortaklığın ardından Real Madrid ile başlatılan çalışmalardan olumlu sonuç çıkmaması Chiliz’e düşüş getirmişti ancak buna rağmen CHZ son 24 saatte %8 oranında yükselmeyi başardı ve yazım sırasında 0,55 dolardan işlem görüyor.

Ravencoin (RVN)

Yine özellikle Türkiye’de büyük ilgi gören altcoinlerden biri olan Ravencoin (RVN), yaşadığı yükselişle kripto para borsası Paribu’nun kilitlenmesine dahi yol açmıştı. Bu yükselişle 0,21 dolar seviyesine kadar çıkan RVN, daha sonra beklendiği gibi geri düzeltme yaşadı ve 0,13 dolar bandında çekildi. Analistlere göre RVN kendi rekorundaki direnci aşarsa fiyat 0,50 dolara kadar ilerleyebilir.