1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Rahmi Mete AY: “Ripple’ın Yaptıkları Bu İşin Felsefesine Aykırı!”

Ekosayfa Genel Yayın Yönetmeni Rahmi Mete AY, Ripple şirketinin ve piyasada olan dijital parası XRP'nin faaliyetlerini yerden yere vurdu! Mete AY, Ripple'ın bankaların ortaklığında bir yapı olmasını eleştirdi. Rahmi Mete AY'ın Ripple hakkındaki açıklamaları düşündürdü...

Rahmi Mete AY: “Ripple’ın Yaptıkları Bu İşin Felsefesine Aykırı!”

EkoSayfa’nın kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Rahmi Mete AY, yeni açtığı twitter hesabından Cardano Yıl Sonunda 10 Dolar Olur Mu? başlıklı haberi paylaşmasının ardından bir takipçisinin sorduğu soruya verdiği yanıtla düşündürdü. Twitter’da Kartaliçe Beşiktaş ismini kullanan takipçisi tarafından sorulan “Ripple ne olur, bugünkü dava ne olur?” sorusuna verdiği yanıtla bir kez daha kritik bir konuya dikkat çekti.

Kripto Paraların ortaya çıkış amacına ve felsefesine uygun olmadığını belirttiği Ripple ve XRP’yi sert şekilde eleştiren Rahmi Mete AY, “Ripple şirketi ve XRP para birimi, kripto paraların felsefesine aykırıdır. Kripto Paralar mevcut ekonomik düzene karşı tabiri caiz ise bir isyandır. Bankalara karşı bayrak açmaktır fakat Ripple’da bankaların ortaklığı bulunmaktadır. XRP zaten Kripto Para değil Dijital Paradır” dedi.

Rahmi Mete AY: “Hayatımda Hiç XRP Almadım!”

Ripple hakkında açıklamalarına devam eden AY, “Yukarıda yazdıklarımdan dolayı ben hayatımda hiç XRP almadım. Kripto Paraların sadece kâr tarafına değil, teknolojisine ve felsefesine de uygun hareket etmemiz gerektiği kanaatindeyim.. Genel olarak görüşüm budur” dedi. Twitteer kullanıcısı Kartaliçe Beşiktaş’ın “Teşekkürler şuan ripple uçtu tt oldu bu arada” açıklamasına ilginç bir yanıt verdi

Kripto Para başka, Dijital Para başka!

Rahmi Mete AY, “Dikkat ederseniz uçar veya iner demiyorum. Kripto Paralara nasıl bakılması gerektiğinden bahsediyorum” diye yazdı. Kripto Para piyasalarına yeni giden ve kâr hırsıyla hareket ettiği anlaşılan takipçisinin “Peki kripto ile dijital para arasındakı fark nedir?” diye sorması üzere “En basit açıklama şöyle; – Kripto Paraların madenciliği var, – Dijital Paraların madenciliği yok” diye yanıt verdi.

Bu yanıtın ardından başka soru sormayan takipçisi Rahmi Mete AY’ın cevaplarını beğendi.