1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Raoul Pal Çarpıcı Ethereum Fiyat Tahminini Paylaştı

Kripto para piyasalarında, kullanıcılar ve yatırımcılar ünlü isimlerden ve başarılı analistlerden gelen kripto paralara ilişkin fiyat tahminlerini değerlendiriyor. Bu kapsamda, en çok tahmin de haliyle lider Bitcoin (BTC) adında yapılıyor. Fakat Bitcoin rekor seviyelere ilerledikçe, lider altcoin Ethereum (ETH) da piyasadaki ilginin bir kısmını üstüne çekmeyi başarıyor. Bununla birlikte Raoul Pal da Ethereum’daki yeni fiyatlanmanın ardından, çarpıcı Ethereum fiyat tahminini paylaştı.

Raoul Pal Çarpıcı Ethereum Fiyat Tahminini Paylaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yılbaşından bu yana öngörülemez şekilde defalarca rekorunu tazeledi. Yılbaşının hemen ardından yeni yıla 30 bin dolar seviyesini aşarak giriş yapan Bitcoin, bu rekor hareketliliği ile birlikte piyasadaki diğer altcoinleri de harekete geçirmeyi başardı. Yeni günde Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 37 bin 700 dolar seviyesine kadar çıkardıktan sonra, liderin bu rekor hamlesine lider altcoin Ethereum (ETH) da değer artışları ile karşılık verdi. Bitcoin’deki yeni rekorların ardından Ethereum da fiyatını son 2 yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Yılbaşında tıpkı Bitcoin gibi Ethereum da değerini artırarak önce fiyatını 800 doların üzerine çıkardı. Ardından devam eden rallide lider altcoin, fiyatını 4 basamaklı seviyelere çıkarmayı başardı ve Şubat 2018’den bu yana ilk kez 1.200 dolar seviyesini gördü. Bununla birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine 200 dolar gibi bir mesafede konumlanan Ethereum adına, Real Vision CEO’su Raoul Pal’dan beklenmedik bir fiyat tahmini geldi. Pal, Ethereum’un Bitcoin’e bağlı bu değer artışlarında fiyatın 20 bin dolar seviyelerine çıkabileceğini iddia etti.

CEO Analizlerinde Metcalfe Yasası’ndan Faydalandı

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Ethereum hakkında çarpıcı fiyat tahminini paylaşırken, Bitcoin ile Ethereum arasındaki ilişkiden yararlandı. Pal’a göre Ethereum, bu bağlı ve benzer yükselişlere devam ederek fiyatını 20 bin dolar seviyesinde konumlandırmayı başaracak. Öte yandan Pal, Bitcoin le Ethereum arasındaki bağlı ilişkiyi açıklarken, Metcalfe’s Law (Metfalce Yasası) ile ilgili açıklamalar da yaptı. Pal’ın BTC ve ETH arasındaki ilişkiyi açıklarken yararlandığı Metfalce’s Yasası, iki ağ arasındaki kullanıcı sayısına bağlı artan trafiği ele alır. Kripto para piyasalarında bu yasanın uyarlamasında, kullanıcı sayıları baz alınır.

Pal, BTC ve ETH’yi Birbirine Benzetti

Raoul Pal, Ethereum fiyat tahminine geçmeden önce, Ethereum ile Bitcoin arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Bu değerlendirmesinde Metcalfe’s Yasası’ndan yararlanan Pal,  BTC aktif adres sayısı ve BTC fiyatlanması ile oluşturulmuş bir grafik paylaştı. Bu grafik paylaşımı üzerine Pal, aktif BTC adresleri ile BTC fiyat ilişkisinin, ağ değerini oluşturduğunu belirtti. BTC için bu kuralın geçerli olduğunu dile getiren Pal, Etheruem için de aynı kuralın geçerli olduğunu ve 2 grafiğin birbirine benzediğini ifade etti.

Pal ETH Fiyatı İçin 2013 ve 2017 Yıllarını Ele Aldı

Metcalfe’s Yasası’ndan yararlanarak BTC grafiğini paylaşan ve aynı durumun Ethereum için de geçerli olduğunu öne süren Pal, daha sonra Ethereum için geçerli olan grafiği de paylaşarak “Metcalfe Yasası, BTC ve ETH fiyatlarını gösteren kritik bir etken olabilir” dedi. Daha sonra benzer grafiklerin 2013 ve 2017 versiyonlarını inceleyen Pal, “ETH bu döngüye paralel şekilde 20 bin dolara kadar yükselebilir” dedi.

Yorum Yap