1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Raoul Pal: XRP Dikkatimi Çekmeyi Başardı!

Raoul Pal: XRP Dikkatimi Çekmeyi Başardı!

Goldman Sachs eşli hedge fonu yöneticisi olan ünlü ekonomist Raoul Pal, Ripple (XRP) ile ilgili önemli değerlendirmede bulundu. XRP’de büyük fırsat olduğunu düşünen Pal, XRP tokenin dikkatini çekmeyi başardığını ifade etti. Ripple konusunda yapılan olumsuz yorumlara da tepki gösteren Pal, XRP’nin sahibi olmadığını fakat piyasanın belirli bir varlığın fiyatını küçümsemesi halinde varlığın analiz edilmesi gerektiği düşüncesini ifade etti.

featured

Ünlü ekonomist Raoul Pal XRP ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. Aynı zamanda Goldman Sachs eski hedge fonu yöneticisi olan usta ekonomist, Ripple (XRP) tokenin kendisinin dikkatini çekmeyi başardığını belirterek önemli değerlendirmelerde bulundu.

Pal: XRP’ye İlgi Duymaya Başladım

Ethereum ve Bitcoin yatırımı ile adından sıkça söz ettiren Raoul Pal, büyük fırsat bulunduğunu düşüdüğü XRP için “Dikkatimi çekmeyi başardı.” ifadelerini kullandı. Konuya yönelik yaptığı açıklamada Pal, “Dürüst olmak gerekirse XRP’ye ısınıyorum. Artık temel bir anlayışa sahibim. Ben sahibi değilim.” ifadeleri ile beklentileri için zemini hazırladı. Haberin yazıldığı dakikalarda ise XRP fiyatı son 24 saatte yüzde 1,74 artış kaydederek 0,6092 seviyesinden işlem görüyor.

Pal: “Bana Ne Yapacağımı Söylemeyeceksin”

Twitter üzerinden kendisine aktarılan XRP yorumları için de sert eleştirilerde bulunan Raoul Pal, kendisine yöneltilen “Ripple’a bakma.” yorumlarına çıkıştı. Pal, “Biri bana Ripple’a bakmamamı söylerse, gidip Ripple’a bakacağım. Çünkü bana ne yapacağımı söylemeyeceksin. Kusurlarının ve potansiyel faydalarının neler olduğunu kendim bulacağım ve olasılığı kendim değerlendireceğim. Seninle tamamen aynı sonuçlara varabilirim. Tamamen farklı sonuçlara varabilirim.” ifadeleri ile XRP’yi analiz edeceğini belirtti.

Pal: Risk Ödülündeki Yanlış Hizalama, XRP İçin Büyük Fırsat

Elinde XRP bulunmadığını ifade etmenin ardından piyasaları eleştiren Pal, bir varlığın küçümsenmesi halinde analiz edilmeyi hak ettiğini savundu. Pal yatırım anlayışını özetleyen, “Varsayalım ki yüzde 10 daha büyük bir şeye dönüşme şansı var. Ama tüm piyasa ona yüzde yarım şans veriyor. Risk ödülündeki bu yanlış hizalama XRP için çok büyük bir fırsat. Finans piyasalarında yaptığımız budur, açık kalmalıyız. Finansal piyasalarda ticaret yapamazsınız. Aradığımız şey tamam, eğilim değişikliği nerede, bu görüşü ifade etmek için en iyi araç nedir ve bu görüşü çeşitlendirebilir miyim?” açıklamaları ile XRP için olası potansiyele de işaret etti.

Pal: Zengin Olmak İçin İnsanların Piyasaya Gelmesi Gerekli

Makro yatırımcıların piyasalar hakkındaki benzersiz bir bakış açısına sahip olduğunu vurgulayan Raoul Pal, kripto piyasası için de bir tavsiyesi vardı. Kendi bakış açısının makro bakış açısı olduğunu vurgulayan Pal, “Biz sadece farklı şekilde yaklaşıyoruz. Bazı kripto topluluklarının bundan hoşlanmamasını anlıyorum, çünkü bu alanı kötüye kullanıyormuşuz gibi hissettiriyor. Ancak düzenlemeyle ilgili konuştuğum gibi, düzenlemenin iyi bir şey olduğunu söylediğinde insanları üzüyorum. Ama zengin olmak istiyorsanız, insanların piyasaya gelmesi gerekecek.” ifadeleri ile altın değerindeki öğütlerini sıraladı.

Yorum Yap