1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Rekor Tazeleyen BTC İçin 5 Stratejistten Yorum ve Tahminler!

Bitcoin 2017 yılı zirvesini geride bıraktı ve 19 bin 857 dolar seviyesi ile yeni tüm zamanların rekorunu kırdı. 12 yıldır devam eden varlığına ek olarak yeniden rekor seviyeye ulaşan BTC cephesinde pek çok kişinin fikri değişmeye başlarken, önemli analistler yeni rekor sonrası BTC yorum ve tahminlerini paylaştı. Hükümetlerden ETF’lere, yeni BTC hedeflerinden enflasyona kadar işte analistlerin BTC yorumları!

Rekor Tazeleyen BTC İçin 5 Stratejistten Yorum ve Tahminler!

Bitcoin (BTC) fiyatı tüm zamanların rekorunu kırarak 19 bin 857 dolar seviyesinde yeni zirve yaptı. Tüm eleştirilere rağmen popüler kripto para halen varlığını korumaya ve çekiciliğini artırmaya devam ederken, perakende yatırımcıların olduğu kadar kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekmeye devam ediyor. Yaşanan son zirve tazeleme sonrası BTC yorumları ile geleceğe ışık tutmaya çalışan 5 önemli stratejist, BTC il ilgili pek çok beklentiye yanıt verdiler.

Denis Vinokourov: BTC Piyasası FOMO Zirvesine Giriyor

Dijital varlık şirketi Bequant araştırma başkanı Denis Vinokourov, BTC zirvesi ve FOMO etkisine ek olarak ETF piyasalarına değindi. Vinokourov, “BTC, 3 yıl bekledikten sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı, perakende ve kurumsal piyasa katılımcılarından gelen girişlerin muhtemelen buradan hızlanacağı için FOMO zirvesine gidiyor. Guggenheim Partners’in GBTC aracılığıyla dijital varlıklara gireceği haberi bunun kanıtı. Bir ETF’nin piyasaya sürülmesi bu manzarayı değiştirecek ancak risk, ETF nihayet onaylandığında fiyatların çok daha yüksek olacağıdır.” ifadelerini kullandı.

Inigo Fraser-Jenkins: BTC Varlık Tahsisindeki Fikrimi Değiştirdim

Üç yıllık görüşünü bir kenarı bırakan Bernstein’den Inigo Fraser-Jenkins, “Bitcoin’in varlık tahsisindeki rolü hakkındaki fikrimi değiştirdim.” ifadelerine raporunda yer verdi. Usta analist ayrıca devlet müdahalesi ve mali genişleme gibi potansiyel enflasyon artırıcı politikaların kripto para birimlerine olan talebi artıracağını düşünüyor.

JJ Kinahan: Çoğu İnsan Öncelikle Sistemin ve Kripto Dünyasının Nasıl Çalıştığını Tam Anlamıyor

TD Ameritrade’de baş piyasa stratejisti olarak görev alan JJ Kinahan, Şükran Günü BTC düşüşünü hatırlatarak, bu düşüşün insanları korkuttuğunu ifade etti. Sonrasında gelen yükselişin insanları hızlı yükselebilme konusunda ikna ettiğine değinen stratejist, kripto para yatırımı ile ilgili çarpıcı bir gerçeğe ışık tuttu. JJ Kinahan, “Herkesin ilgi alanına girdiğini düşünmüyorum. Çoğu insan öncelikle sistemin ve kripto para dünyasının nasıl çalıştığını tam olarak anlamadıkları için tereddüt ediyor.” ifadeleri ile insanların BTC ve kripto paralara neden mesafeli olduklarını açıkladı.

Simon Peters: Bitcoin’in Daha Da Yükselebileceğini Gösteren Farklılıklar Var

Son BTC boğasını değerlendiren eToro analisti Simon Peters, 2017 yılı boğası ile güncel piyasanın temel farklılıklarına değindi. BTC alan kişilerin emeklilik ve hedge fonları gibi önemli aktörler olduğuna değinen Peters, “Bitcoin’lerine tutunmak isteyen yatırımcılar ile talep arzdan ağır basmaya devam ediyor. Bu nedenlerden dolayı Bitcoin bu yıl tırmanmaya devam edebilir. Mevcut yükselişi sürdürürsek, 2021 başlangıcından önce 25 bin dolar kartların içinde.” ifadeleri ile boğa piyasası farklılıklarının fiyatı nerelere taşıyabileceğini belirtti.

Yorum Yap