İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Rekora Koşan Bitcoin ve Altcoin’ler Kıyıma Uğradı!

Rekora Koşan Bitcoin ve Altcoin’ler Kıyıma Uğradı!

Kripto para piyasalarında tüm gözler yeni rekorlara hazırlanırken, hafta ortasında gelen satış dalgası ile fiyatlar geriye sardı! Bitcoin (BTC) fiyatları ile birlikte Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) fiyatları aşağı döndü. Son 24 saatlik kayıpların yüzde 7 seviyelerine ulaştığı kripto paralarda haftalık kazanç neredeyse sıfırlanarak ciddi kan kaybı yaşanırken, BTC’nin 20 bin dolar üstü beklentileri sonraki yükselişe kaldı.

featured

Kripto para piyasası hafta ortasında gelen satış dalgası etkisi ile geri çekildi! İkinci kez 20 bin dolar seviyesinden ret yiyen Bitcoin (BTC) ile başlayan satış dalgası, popüler kripto para birimi ile birlikte altcoin piyasasını da vurdu. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) cephesinde kan kaybı yaşanırken, ETH nispeten güçlü duruşunu korumayı başardı.

Bitcoin’de Düzeltme Derinleşir Mi?

Haberin yazıldığı dakikalarda son 24 saatlik değer kaybı yüzde 4,57 olan BTC fiyatı 18 bin 533 dolara geriledi. Dün yeniden rekorunu kıran ve 19 bin 892 dolara ulaşan Bitcoin fiyatı ardından gelen ret cevabı ile lider kripto para birkaç destek birden geriledi.

BTC düşüşü altcoin’leri de etkilerken, analistler düşüşün sınırlı olacağını düşünüyor. Analistlere göre Bitcoin’lerini satarak piyasadan çıkanlar pişman olacak çünkü satın alma için fırsat kollayan çok sayıda yeni yatırımcı bu geri çekilmeyi destekleyerek BTC boğasına katkı sağlamaya devam edecek!

Olumlu yönde görüş bildiren analistler kadar olumsuz tarafta yer alan çok sayıda analistin de bulunduğu bir gerçek. Bu analistlere göre BTC’de yaşanan fiyat düşüşleri 2 bin dolar gibi rekor seviyelere çıktı ve bu rakamlar yatırımcıları ciddi anlamda tedirgin ediyor. Yüksek volatiliteye düşüşte yakalanan pek çok kişi, bu süreçte panikle BTC pozisyonlarını kapatmak isteyecektir.

Ethereum ve Ripple Düşüşten Etkilendi

BTC fiyatlarının geri çekilerek tetiklediği düşüşün etkisi, ETH ve XRP ikilisinde de hissedildi. XRP fiyatı son 24 saatte yüzde 7,77 değer kaybederek 0,6029 dolar seviyesine geriledi. Ethereum nispeten güçlü duruş sergilediği satış baskısında son 24 saatte yüzde 3,22 değer kaybederek 584 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Henüz heyecanla beklenen ETH 2.0 etkileri fiyat cephesinde kendisini göstermezken, analistler ETH için 575 dolar seviyesinin ara direnç olduğunu paylaştılar. Destekten güç alması halinde ETH fiyatlarının 600 – 620 dolar bandına kısa sürede yükselebileceği öngörülüyor. Desteğin kırılması halinde ise 540 dolar seviyelerine kadar düşüşün gerçekleşebileceği kripto para piyasalarında konuşuluyor.

Düşüşten En Çok Altcoin’ler Etkilendi!

Piyasada değeri en yüksek üç kripto parada gerçekleşen düşüş, altcoin piyasası içinde daha şiddetli geri çekilmeye sebep oldu. Haberin yazıldığı saatlerde Cardano (ADA) yüzde 9,74 değer kaybederek 0,15241 dolara geriledi. Stellar (XLM) yüzde 7,95 düşerek 0,1795 dolara gerilerken, Bitcoin Cash (BCH) yüzde 7,13 değer kaybı ile 290 dolara düştü.

Yorum Yap

Yorum Yap