1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Ricardo Salinas Pliego 1.1 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip!

Ricardo Salinas Pliego 1.1 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip!

Son dönemde BTC yatırımları ile gündeme gelen birçok iş insanı ve şirket bulunuyor. Meksika’nın en zengin iş insanlarından Ricardo Salinas Pliego de bu isimler arasına eklendi. Yabancı basında çıkan haberlere göre Ricardo Salinas Pliego’in elinde 1.1 milyar dolardan fazla BTC mevcut.

Ricardo Salinas Pliego 1.1 Milyar Dolarlık Bitcoin'e Sahip!

BTC yatırımları ile gündeme gelen iş insanlarının arasına Meksika’nın en zengin iş insanlarından Ricardo Salinas Pliego da eklendi. Yurt dışında yayınlanan haberlere göre Ricardo Salinas Pliego’in elinde 1.1 milyar dolarda fazla BTC yatırımı bulunuyor. Grup Salinas’ın sahibi olan Pliego da konu hakkında Twitter resmi hesabından bir açıklama yaptı.

Ricardo Salinas Pliego: Likit Varlığımın Yarısı BTC’de!

Ricardo Salinas Pliego, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada likit varlığının yarısından fazla kısmını Bitcoin olarak tuttuğunu açıkladı. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre toplamda 11.8 milyar dolarlık serverte sahip olan Pliego, likit varlıklarını BTC ile değerlendirmeyi seçti.

Para Birimlerindeki Zayıflama BTC’yi Güçlendirdi!

Dünya genelinde önemli merkez bankalarının parasal genişlemeyi tercih etmesi sonrasında para birimlerinde zayıflama olacağı endişesi yatırımcıları kripto paralara yönlendirmişti. BTC fiyatında bu yıl yaşanan %100 artış sonrasında birçok şirket ve iş insanı da yatırımlarını BTC’ye kaydırmıştı. Meksika’nın en zengin isimlerinden Ricardo Salinas Pliego da birçok kişinin kendisine BTC yatırımı yapıp yapmadığını sorduğunu açıkladı. Pliego, Twitter hesabından yaptığı açıklamada elindeki likit varlığın yarısını BTC’ye yatırdığını belirtti. Genel varlığının ise %10’unun Bitcoin’de olduğunu belirten Pliego, böylece hakkında çıkan söylentilere de resmi bir cevap vermiş oldu.

1,1 Milyar Dolarlık BTC Yatırımı Var!

Ricardo Salinas Pliego, toplam servetinin %10’luk kısmını BTC olarak tuttuğunu belirtmişti. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Pliego’nun toplam serveti 11.8 milyar dolar. Bu açıklamaya göre Pliego’nun BTC varlığı ise 1.1 milyar doların üzerinde yorumları geldi.

Daha önce de birçok iş insanı likit varlıklarının bir kısmını Bitcoin olarak tuttuğunu açıklamıştı. Aynı şekilde şirketler de para birimlerinde yaşanacak değer kaybına karşı rezervlerini korumak amacıyla BTC yatırımı yaptıklarını ilan etmişlerdi. Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını sonrasında birçok merkez bankasının aldığı parasal genişleme kararı sonrasında para birimlerinde zayıflamalar görülmüştü. Koin uzmanları yaptıkları yorumlarda zenginlerin ve şirketlerin bu zayıflamaya karşı tedbir amacıyla koin yatırımları yaptığını belirtiyor.

ABD’de de Yatırımlar Bitcoin’e Kayıyor!

ABD’deki toplam Bitcoin varlığı dünya genelinde ilk sırada yer alıyor. Doların değer kaybı yaşamasına karşı paralarının değerini korumak amacıyla yatırım yapmak isteyenler kripto paralara kaymış durumda. ABD’de yapılan araştırmada toplam varlığın %1-2 arasındaki kısmı BTC olarak duruyor ve insanların BTC ile ETH başta olmak üzere kripto paralara olan ilgisi gün geçtikçe daha da çok artıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap