1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse: Coinbase’in Aldığı Karar Yanlış!
Trendlerdeki Yazı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse: Coinbase’in Aldığı Karar Yanlış!

Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse'den son dakika açıklaması.

Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, ABD merkezli kripto para birimi borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından alınan “şirket içerisinde çalışanların siyasi tartışmalara katılmaması ve siyasi açıklamalardan uzak durması” yönündeki kararın kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Coinbase CEO’su Armstrong, kısa süre önce şirket çalışanlarına mail yoluyla iletişime geçmiş ve Black Lives Matter konusunda siyasi yorumlar yapılmasının istenmediğini, siyasi yorum yapacak olanların hakkının elinden alınmayacağını ancak şirkette çalışamlarına da izin verilmeyecek olduğunu duyurmuştu. Aynı ekte yer alan mailde, Coinbase çalışanlarının siyahiler veya başka herhangi bir konuda siyasi yorumlar yapacak ve şirket içerisinde siyasi görüşlerini belli edeceklerse maile geri dönüş yapmaları istenmiş ve belirli hakların fazla fazla ödenerek çalışanların işten çıkarılacak olduğunu açıklamıştı.

65’ten Fazla Coinbase Çalışanı İşten Çıktı

Coinbase CEO’su Armstrong’un mailine dönüş yaparak şirketin tavrından dolayı işten ayrılmak istediğini belirtenlerin sayısı kısa süre içerisinde 65’in üzerine çıktı ve gelecek dönemde daha fazla ayrılığın olabileceği bildirilmişti.

Bugün ise aradan geçen haftalar sonra Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse konu ile ilgili yeni açıklamada bulundu.

Coinbase Siyasi Konularda Açık Olmalı

Garlinghouse, Coinbase yönetiminin görüşlere ve siyasi konularda açıklamalara “açık” olması gerektiğini, özellikle teknoloji şirketleri gibi alanlarda hizmet sunan şirketlerin siyasi görüşler konusunda daha fazla toplumda düzeni sağlamaya yönelik çalışamlar yapmalarının faydalı olabileceğine değinen açıklamalarda bulundu.

Brad Garlinghouse, teknoloji şirketlerinin toplumsal sorunlara çözüm bulması gerektiğini ve böyle bir yükümlülüklerinin bulunduğunu söyleyerek “bu şirketler sorunları görmezden gelmek yerine toplumsal sorunlara çözüm bulmalı. Kolay ve görmezden gelme yoluna kaçmamalı. Bu yolu tercih etmek yerine sorunların üzerine gitmeli ve ne yapabileceklerine bakmalı” açıklamasında bulundu.

ABD merkezli Coinbase’in bu kararının yargıya taşınması gerektiğini söyleyen çok sayıda kullanıcı ise borsayı terk etmiş ve Binance gibi diğer ifade özgürlüğüne karşı bir kural koymayan borsalara varlıklarını taşımıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap