1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Ripple CEO’sundan Davaya Sert Eleştiri!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davalı olan Ripple cephesinde işlet bekledikleri gibi gitmiyor. Özellikle davanın beklediklerinden daha uzun sürmesi ve aynı zamanda 6 Mayıs’ta SEC’in acil toplantı kararı alması sonrasında Ripple için işler daha zor bir hale gelmiş durumda. Ripple CEO’su ise bu duruma karşı sert açıklamalarda bulundu. CEO’ya göre XRP fiyatlarını tutmak için davanın kullanıldığı belirtildi.

Ripple CEO’sundan Davaya Sert Eleştiri!

ABD merkezli blok zinciri şirketi olan Ripple bir süredir SEC ile devam eden dava yüzünden zor anlar yaşıyor. Ripple esasında büyümesine her yıl devam ederken açılmış olan dava ile bu durum neredeyse durma noktasına geldi. Özellikle bu durum Ripple’ın yapacağı yeni ortaklıklar ve iş anlaşmaları üzerinde olumsuz etki yaratırken bir taraftan da XRP yatırımcıları için de telaş yaratıyor. Bu yüzden XRP fiyatlarında da dalgalı bir seyir görülüyor. Bunlara dikkat çeken Ripple CEO’su ise sert açıklamalarda bulundu.

Ripple Cephesinden Sert Açıklama Geldi

SEC tarafından açılmış olan davanın bir türlü sonuca ulaşmaması Ripple ve XRP’yi yatırımcılar gözünde belirsiz bir durumda bırakıyor. Geçen 30 Nisan tarihinde görülen davadan bir sonuç çıkmamış ve duruşma ileri bir tarihe ertelenmişti. Dava ile yaşanan bu belirsizlik de Ripple için olumsuz etkileri beraberinde getiriyor. Ripple CEO’su tüm bu yaşananlara dönük olarak sert açıklamalarda bulundu ve kendilerini evlerinde, sırtlarından vurulmuş olarak ifade etti. Fox Business’a açıklamalarda bulunan deneyimli yönetici SEC tarafından açılan davanın kendilerinin büyümelerine yönelik neredeyse bir ihanet olarak algılanması gerektiğini vurguladı.

Yenilik ve Kararlılık Talep Etti

Ripple CEO’su Garlinghouse yaptığı açıklamalarda şu ifadelere değindi; “Kripto para sektöründe kesinlik elde etmek, yani yatırımcılara kesinlik sağlayabilmek oldukça önemlidir. ABD’deki yenilik aslında bazı durumlarda yapılmak istendi ama bu da engeller ile karşılandı. ABD’de kripto paralar hakkında kesinlikle yenilik ve kesinlik gelmelidir ve bunu talep ediyoruz. Buna büyüme yapabilmek için de büyük bir gereksinim duyuluyor. Kesinlik olmadan piyasalarda yer almak mümkün değil,” dedi.

CEO ayrıca mevcut durumun kendileri için büyük bir ironi olduğundan da bahsetti. Dünyada XRP’yi menkul kıymet olarak ifade eden tek ülkenin firmanın kurulduğu ülke olan ABD olduğunu belirten ünlü isim, bu durumu bir türlü anlamadıklarını belirtti. Davanın ve SEC tarafından yapılan açıklamaların da saçma olduğunu belirten ünlü isim bu durumda pek çok zarar ettiklerini ve mağduriyet yaşadıklarını da ifade etti.

Yorum Yap