1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ripple CEO’sundan Umut Dolu Açıklamalar

Ripple, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun açtığı dava ile büyük bir sarsıntı yaşamış ve bununla birlikte XRP fiyatı da çakılmaya başlamıştı. Bu davanın etkileri uzun bir süre kaldı ancak daha sonra XRP toparlanmaya geçmeyi başardı. Fakat bu yeterli olmadı zira Ripple arka arkaya davalar ile baş etmek zorunda kaldı. Gelen davalar sonrasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, umut dolu açıklamalarda bulundu.

Ripple CEO’sundan Umut Dolu Açıklamalar

22 Aralık 2020 tarihinde, kripto para piyasaları Bitcoin (BTC) öncülüğüne adeta şaha kalkmışken, o dönemde piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto varlık konumunda bulunan XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a açtığı dava ile yönünü sert bir şekilde aşağı çevirmişti. ABD’nin en büyük regülatörü tarafından Ripple’a açılan dava sonrasında, XRP endişe verici derecede çakılmalara başlamış ve dava öncesi 0,77 dolar olan fiyatı, 0,17 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu gerilemelerde XRP, listedeki üçüncülük sırasını Tether’e (USDT) ve ardından dördüncülük sırasını da Polkadot’a (DOT) kaptırmıştı. XRP bu aşamalardan sonra toparlanmaya başlasa da Ripple’a arka arkaya yeni davalar açıldı ve XRP için işler iyice kötüye gitti. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un umudunu kaybetmediği anlaşıldı. Zira Garlinghouse dün yaptığı açıklamalarıyla XRP kullanıcılarının içine bir nebze su serpmeyi başardı. CEO, Ripple’ın yeni müşteriler ile ortaklık kurmaya devam ettiğini belirtti.

CEO Yeni Ortaklıkların Müjdesini Verdi

Kripto para piyasalarında XRP davanın şokuyla resmen çöküşe geçti ve dip noktasını gördü. Bu aşamadan sonra XRP için olumlu gelişmelerin yaşanması ve fiyatın artması zor olarak görülürken, aslında bazı gelişmelerin XRP’nin değerini artırabileceği anlaşıldı. Ripple’a ve şirket yöneticilerine XRP’nin menkul kıymet olması gerekçesi ile 1,2 milyar dolarlık dava açılmıştı ve mahkeme gününe kadar XRP’nin menkul kıymet ilan edilme riski bulunuyor. Ancak Ripple şirketinin ortaklık haberi, kullanıcılar tarafından müjde olarak değerlendirilebilir. Ripple tarafından paylaşılan bilgilerde, şirketin SEC davasından sonra 15 yeni ortaklığa imza attığı belirtildi.

CEO, ABD Finansal Regülatörüne Anlamlı Bir Mesaj Verdi

SEC dava sürecinin başlamasından bu yana 15 yeni ortaklığa imza attığını duyuran Ripple, ayrıca 2020 yılı süresince de RippleNet bünyesinde milyonlarca işlem yapıldığını ifade etti. Ripple tarafından gelen açıklamalarda, ayrıca On-Demand-Liquidity ürün hacminin 12 kat artış gösterdiği belirtildi. Ripple CEO’su bu açıklamaları ile aslında ABD regülatör devine bir mesaj vermiş oldu. Bu açıklamada Ripple’ı rekor hacme götüren bölgenin her zaman Asya Pasifik ve diğer bölgeler olduğu mesajı verildi.

Garlinghouse Menkul Kıymet Riskinden Korkmuyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yaptığı açıklamaları ile verdiği mesajlarda aslında bir şeyi açıkça ifade etmiş oldu. Dava süresince yeni ortaklıklara imza attıklarını belirten ve Ripple rekor hacminde etkin olan bölgelerin mesajını veren CEO, aslında bir bakıma XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi riskinin kendileri için bir şeyi değiştirmeyeceği mesajını da vermiş oldu. Garlinghouse ayrıca yeni ortaklıkların da devam edeceğini ifade etti. Garlinghouse, ayrıca Ripple bünyesine katılan önemli markaları da dile getirdi. CEO, açıklamalarında yönetime Amazon, PayPal, Twitter, Tesla ve IBM gibi şirketlerin katıldığını hatırlattı.

Yorum Yap