1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Ripple CTO’su Ne Kadar Kaybettiğini Açıkladı!

Ripple CTO’su Ne Kadar Kaybettiğini Açıkladı!

Ripple CTO’su bazı altcoin yatırımlarının felaketle sonuçlandığını açıkladı. Kripto para piyasasındaki yatırımlar sadece zengin etmiyor, büyük kayıplar yaşayanlar da var! Yaşadığı kayıp sonrası battığı söylenemese de Ripple’in Baş Teknoloji Sorumlusu David Scwartz da altcoinlere yatırım yaparken 300 bin dolardan fazla kaybettiğini dile getirdi.

featured

Ripple CTO’su David Scwartz, altocinlere yaptığı yatırım ardından büyük kayıp yaşadı! Büyük ve küçük ölçekli kripto para yatırımcıları piyasada al – sat yaparak çeşitli altcoinlerde kazanç ve kayıplar yaşıyor. Genelde çok kazançlarla zengin olanların haberlere yansımasının yanı sıra; bir de bu piyasada yaptığı yatırımlarda, işlerin kötü gitmesi sonucu felaketlerle karşılaşanlar da var. Yatırımı kötü sonuçlanan yatırımcıların batmasının yanı sıra; büyük yara alanlar da mevcut. Örneğin Ripple’ın Baş Teknoloji Sorumlusu David Swartz!

“Epeyce Kripto Para Satın Aldım”

Altcoinlerde, yaptığı yatırımın kötü sonuçlanmasıyla oldukça fazla para kaybettiğini açıklayan Ripple’ın CTO’su Scwartz konuyla ilgili olarak; “Felakete dönüşen epeyce kripto para satın aldım.” ifadelerini kullandı. David Scwartz, “Sadece tamamen değersiz hale gelen token’larla ilgili toplam zararım 300 bin doların biraz üzerinde.” sözleriyle açıklamalarına devam etti. Bunun yanı sıra; Scwartz’ın kötü tercih olarak isimlendirdiği ve kendisine para kaybettiren token’lar arasında; Blocktix (TIX), DICE, Flash (FLASH), Vezt (VEZT), Amp (AMP), Signal Token (SIG), Bee (BEE), Kind Ads Token (KIND), Pryze (PRYZ), KudosCoin (KUDOS) ve Neuron (NRN) olduğunu belirtti. Scwartz’ın söz ettiği token’lar incelendiğinde, gerçekten de 2017 ve 2018 yıllarında bu altcoinlerin çoğunun sıfıra düştüğü görülüyor.

Neyse Ki Baş Yatırım Sorumlusu Değil

300 bin doların üzerinde para kaybeden Scwartz, Ripple’ın Baş Teknoloji Sorumlusu. Yaptığı kötü yatırım tercihleri göz önünde bulundurulduğunda, kripto para piyasası takipçileri “Neyse ki baş yatırım sorumlusu değil” gibi yorumlar yapıyor. Bu yorumları yapanlar aslında haksız da sayılmaz. Ekim ayında yaptığı açıklama ile 2012’de 40 bin Ethereum (ETH) sattığını da açıklayan Scwartz, şayet o gün ETH’larını satmamış olsa ve bugün 454 dolar üzerinden satış yapsaydı, kripto para yatırım değeri 18 milyon doların üzerinde olacaktı. Aynı zamanda Scwarts miktarını belirtmeden, 750 dolardan BTC ve 0,10 dolardan da XRP sattığını da açıklamıştı.

Sadece BTC Yatırımları Bulunmuyor

Birçok önde gelen kripto para yatırımcısının BTC’nin yanı sıra başka altcoinlere de yatırımı bulunuyor. Milyarder Tim Draper, Eylül ayında 30 binden fazla BTC’nin yanı sıra BCH, XRP, Tezos (XTZ) ve Aragon’a (ANT) yatırım yaptığını dile getirmişti. Tecrübeli kripto para yatırımcıları için portföyü geniş tutmak önemli bir unsur durumunda. Bu sebeple büyük yatırımcılar, BTC ile birlikte çeşitli altcoinlere de yatırım yapıyor.

Proje Güven Veriyorsa Uzun Vadeli Yatırım Yapılabilir

BTC’nin yanında çeşitli altcoinlere yatırım yapan tecrübeli yatırımcılara göre; eğer token’ların arkasındaki proje güven veriyorsa uzun vadeli yatırımlar yapılabilir. Eğer ki proje güven vermiyorsa, o altcoinlerden uzaklaşmak gerekiyor.

Yorum Yap