1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Ripple Kurucu Ortağının Elindeki XRP Bir Türlü Bitmiyor

Ripple Kurucu Ortağının Elindeki XRP Bir Türlü Bitmiyor

Ripple’ın 1 milyar XRP tokeni’nin kapısını açtığı gün, şirketin kurucu ortağı Jed McCaleb’in yaptığı devasa transfer, kripto para piyasalarındaki tüm dikkatleri bu noktaya çekti. Ripple’ın kurucu ortaklarından biri olmasında rağmen, projeden ayrıldığını duyuran ve yanında dev XRP fonunu da beraberinde götüren Jed McCaleb, yaklaşık 113 milyon 353 bin adet XRP transferi yaptı. McCaleb’in daha önce de 9 milyon dolar değerinde XRP satışı gerçekleştirdiği de biliniyor. Kripto para piyasasındaki kullanıcılar, McCaleb’in parasının hangi seviyelerde olduğunu merak ediyor.

Ripple Kurucu Ortağının Elindeki XRP Bir Türlü Bitmiyor

Kripto para piyasalarındaki işlem hacmi ile üçüncü büyük kripto para birimi olan XRP, son günlerde birçok haber le gündeme gelmişti. Yaşadığı artışlar ve airdrop adımları ile son günlerde piyasada adını sık sık duyuran altcoin şirketi, bu kez bambaşka bir olayla gündeme geldi. Ripple’ın 1 milyar adet XRP’yi piyasaya bıraktığı gün, şirketin kurucu ortaklarından Jed McCaleb, yüklü bir transfer yaparak piyasadaki dikkatleri üstüne çekti. Ripple’ın kurucu ortaklarından olmasına rağmen projeden ayrıldığını açıklayan McCaleb, XRP fonunu da beraberinde götürdü. Jed McCaleb yaklaşık 113 milyon 353 bin adet XRP transferi yaptı ve ünlü isim bundan kısa bir süre önce de 9 milyon dolar değerinde XRP satışı gerçekleştirmişti. Kripto para sektörü kullanıcıları, McCaleb’in servetinin ne kadar olduğunu ve bu paranın ne zaman biteceğini merak ediyor.

Ripple’dan McCaleb’a 113 Milyondan Fazla XRP Transfer Edildi

Whale Alert’tan alınan bilgilere göre, Ripple ve Jed McCaleb arasındaki ortaklık kapsamında oluşturulan cüzdandan 70 milyon dolar değerinde XRP çıkışı gerçekleşti. Doğrudan McCaleb’in cüzdanına aktarılan 113 milyon 352 bin 755 adet XRP coininin, ilerleyen günlerde satılacağı tahmin ediliyor. Whale Art, konuya ilişkin bilgiyi Twitter üzerinden paylaştı. Bu bilgiyle birlikte Jed McCaleb’in servetinin ne kadar olduğu da en çok merak edilen konulardan biri oldu.

Bu Hafta 113 Milyondan Fazla XRP Satışa Çıkabilir

Ripple şirketi ile özel bir anlaşması bulunan McCaleb, yalnızca ticari işlem hacmine bağlı olarak satış gerçekleştirebiliyor. XRP fiyatının sert bir yükseliş hamlesi ile rekor seviyeye ulaşmasıyla birlikte artan ticari işlem hacmi de McCaleb’in üzerindeki satış baskısının artmasına yol açtı. XRP kulvarının tanınan isimlerinden Leonidas Hadjiloziou, 29 Kasım tarihinde gerçekleştirilen büyük satışı işaret ederek, yatırımcılarla önemli bir bilgi paylaştı. Hadjiloziou öte yandan Ripple ile McCaleb arasındaki anlaşmaya göre, satılacak olan XRP miktarının, her pazar günü değiştiğini ifade etti. Bu bilgiye göre, bu hafta 113 milyondan fazla XRP’nin bu hafta satışa çıkabileceğini gösteriyor.

Böyle Giderse McCaleb’in XRP’leri 390 Günde Tükenecek

Leonidas Hadjiloziou, artan XRP hacmi ile birlikte McCaleb üzerinde oluşan satış baskısının da arttığını ifade etti ve yalnızca 29 Kasım’da 9,9 milyon dolar değerinde XRP satıldığı bilgisini verdi. Bu miktarla beraber, Jed McCaleb’in XRP satışlarının miktarında da tüm zamanların rekoru kırılmış oldu. Fakat XRP kullanıcılarının merakla beklediği günün hızlı bir şekilde yaklaştığı görünüyor. Artan XRP hacmi McCaleb üzerindeki satış baskısını eşit oranda arttırsa bile bunun akıbetine hızlı bir geçiş zemini oluşturduğu öngörülebilir. Gerçekleştirilen XRP satışları hesaba katıldığında, Jed McCaleb’in sadece 3,8 milyar tane XRP’sinin kaldığı ortaya çıkıyor ve satışlar bu hızla ilerlemeye devam ederse yaklaşık 390 günde bu fonların tükeneceği görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap