İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Ripple Şirketi ABD’den Taşınacak Mı?

Ripple Şirketi ABD’den Taşınacak Mı?

Geçtiğimiz günlerde bir podcast yayınına katılan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XPR’nin ABD’deki durumu ve geleceği hakkında yorumlarda bulundu. Ripple şirketi kapansa dahi XPR’nin işlem görmeye devam edeceğini belirten Garlinghouse ABD’deki düzenleyici kurumları da eleştirdi.

featured

Ripple şirketi bilindiği gibi dünyada en çok kullanılan 4. kripto para birimi XPR’nin en büyük destekçisi. Ripple şirketi CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde ABD’de bir podcast yayınına katıldı. Yayında XPR’nin ilerleyen dönemlerdeki işlevi ve büyümesi hakkında konuşuldu. Ripple şirketini olumsuz etkileyen düzenlemelerden de bahsedilen yayında şirketin ABD’den taşınma ihtimali konuşuldu.

Ripple şirketinin CEO’su Garlinghouse katıldığı yayında birçok analistin beklentilerinin tersine Bitcoin’in yükselişine rağmen XPR’nin kendine yeni alanlar açacağını ve yurt dışında yayılacağını belirtti. CEO Ripple şirketinin kapanması durumunda bile XPR’nin büyümesinin devam edeceğini iddia etti. Şirketin ve kripto para birimi XPR’nin ABD’deki bazı düzenlemelerden olumsuz etkilendiğini belirten Garlinghouse konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ripple CEO’su İsyan Etti: XPR’nin Oyun Alanı Yok

Brda Garlinghouse katıldığı podcast yayınında ABD’deki düzenleyici kurumların kripto para birimlerine eşit oyun alanı sunmamasına isyan etti. ABD’deki düzenlemelerin Ripple şirketibi kötü etkilediğini belirten Garlinghouse XPR’nin diğer kripto para birimleri ile aynı oyun alanına sahip olmadığını söyledi.

ABD’nin düzenleyici kurumlarına son derece öfkeli olan ünlü CEO, XPR’nin diğer kripto para birimleri ile mücadele edebilmesi için eşit oyun alanına sahip olması gerektiğini belirtti. Eşit alana sahip olamayan XPR’nin, rekabette güçlük çektiğinin altını çizen Garlinghouse bu durumun sadece kripto para piyasasını değil, endüstriyi de kötü etkilediğini belirtti. Düzenleyici kurumlarının eksikliklerinin hem XPR’nin hem de endüstrinin gelişmesini yavaşlattığını belirten Garlinghouse duruma olan tepkisini tüm açıklığı ile dile getirdi.

ABD’deki Düzenleyici Kuruluşlar Piyasayı Kötü Etkiliyor

Ripple şirketinin son dönemlerde neden Bitcoin kadar yükselemediği ya da dünyada 4. sırada olmasına rağmen neden daha fazla büyümediği gibi gündemler sık sık konuşulmaya başlamıştı. Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ise bu konularla ilgili açıklamalarda bulunarak tepkisini dile getirdi.

ABD’de 8 tane kripto para piyasası düzenleyicisi kurum bulunduğunu belirten Garlinghouse bu kurumlar arasındaki tutarsızlığa dikkat çekti. FinCEN kuruluşunun XPR’yi para birimi olarak kabul ettiğini ancak IRS’nin özellik olarak ele aldığını da örnek gösteren Garlinghouse her düzenleyici kurumun farklı söylemde bulunmasından son derece rahatsız olduğunu dile getirdi. Düzenleyici kurumların farklı yorumlarda bulunmasının Ripple şirketini olumsuz etkilediğinden bahseden Garlinghouse düzenleme açıklamalarının kapatılmaması halinde şirketin merkezinin ABD’den taşınabileceğini de sözlerine ekledi.

XPR Bankalar Tarafından Benimsenebilir Mi?

Ripple’ın dünya üzerinde bankalarla ortaklık kurduğu bilinse de birçok ünlü analist Ripple’ın büyük ölçekli bankalar tarafından benimsenmeyeceğini iddia ediyor. Bununla beraber Garlinghouse ise Ripple’ın dev bankalar tarafından benimsenmesinin an meselesi olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap