1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Ripple, XRP Coin Artışından İstifade Mi Ediyor?

Ripple XRP Coin 1 dolarlık fiyatı gördükten sonra piyasaya yüksek miktarda kripto para sokulduğu görüldü. Bu kapsamda ise fırsattan istifade edilerek bir işlemin yapıldığı gündeme yansıdı.

Ripple, XRP Coin Artışından İstifade Mi Ediyor?

1 Haziran tarihinde XRP Coin 1 dolarlık fiyat değerine yükseldi. Hatta bu yükseliş ardından fiyatı 1.02 dolar seviyesine taşıdı. Aynı anlarda ise piyasaya yüklü oranda kripto para girişi olduğu saptandı. Bir önceki gün, mahkemeden gelen olumlu gelişmelere yönelik haberler ardından XRP Coin fiyatı değer kazanımına yol aldı. Daha öncede gündeme geldiği gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketini suçlayarak, XRP Coin’in piyasa usulüne uyumsuz menkul kıymet olduğunu belirtmişti. Bu kapsamda ise şirketi mahkemeye vermişti.

Ripple İçin Davada Olumlu Gelişme!

SEC ile aralarında yer alan davada, Ripple tarafı XRP Coin’in bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamaya çalışıyor. SEC ise mahkemenin önünde, Ripple şirketinin bazı evraklarına ulaşmak istiyor. Ancak, SEC’in gerçekleştirdiği bu talep ide mahkeme tarafından reddedildi. Riiple lehine kayda geçen bu karar ardından XRP Coin fiyatlarında ise artış görüldü. Fiyat değeri 1 doların üzerine tırmandı.

Yüklü XRP Coin Piyasaya Sürüldü!

Haziran ayını ele alındığında ilk günde, 1 doların üzerine çıkan fiyat ile birlikte 500’er milyon adetlik 2 farklı potadaki XRP Coin’in piyasaya sürüldüğü görüldü. 1 milyar dolar değerinin üstünde olana arz satışında, XRP fiyatları 1 dolar bandında yer aldı. Satış işlemleri öncesinde 1.10 dolar bandına yükseliş yapan XRP Coin, arz artışına bağlı 10 cent değer kaybını tabloya aldı. 1 dolar bandına bu süre bazında gerileyen XRP Coin, saatler 14:23’ü gösterdiğinde ise 1.03 dolar düzeyine yükseldi.

Uzmanlar Risklere Değindiler!

Şu sıralarda XRP Coin akışını inceleyen uzmanlar ise henüz piyasaya sürülmesi beklenilen 50 milyarın üzerinde XRP olduğunu açıkladılar. Bir saat içinde ise piyasaya sürülen XRP Coin miktarı 46.54 milyar adet oldu. Uzmanlar Bitcoin ile kıyaslama yapıldığında XRP Coin arzının yatırımcılar için büyük risk oluşturduğunu belirttiler.

XRP Coin’lerin Piyasaya Sürülmesine İlişkin Son Durum!

Uzmanlar şuanda piyasaya baktıklarında tüm Bitcoinlerin %90’ının piyasaya sürülmüş olduğunu açıklıyorlar. Ancak, XRP Coinlerin %50’den fazlasının hala piyasaya giriş yapmayı beklediklerini dile getirdiler. Dava sürecine yönelik yaşanan pozitif gelişmeler ile değerlenen XRP Coin üzerinden gözlemlenen bu hareketler, bir fırsatçılı mı yapılıyor sorusunu gündeme getirdi. Analistler ilerleyen süreçte daha kapsamlı değerlendirmeler yapacaklarını açıkladılar.