1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Ripple Yöneticisi XRP’nin Özelliklerinde İddialı

Ripple Yöneticisi XRP’nin Özelliklerinde İddialı

Ripple şirketinin başkan yardımcısı Asheesh Birla, katıldığı podcast yayınında XRP ve BTC hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bitcoin hakkındaki genel algının yıkıldığını iddia eden Birla, XRP’nin küresel düzeyde en iyi ödeme yöntemi olacağına dair açıklamalar yaptı. Bitcoin’i çeşitli açılardan eleştiren başkan yardımcısı Birla, XRP’nin merkez bankası dijital paraları için de önemli bir noktada durduğunu açıkladı.

Ripple Yöneticisi XRP'nin Özelliklerinde İddialı

Ripple şirketinin başkan yardımcısı ve yan kuruluş RippleNet’in genel müdürü Asleesh Birla geçtiğimiz günlerde Lend Academy podcast’ine katıldı. Ünlü genel müdür katıldığı podcast de Bitcoin ve XRP hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Asleesh Birla yayında Bitcoin hakkında ilgi çeken açıklamalarda bulundu. Bitcoin hakkındaki genel piyasa algısındaki değişiklikten bahseden Birla, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak değerlendirmediğini söyledi. Bitcoin konusunda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un fikirlerini büyük ölçüde paylaşan Birla XRP hakkında da iddialı açıklamalarda bulundu. RippleNet’in e-ticaret girişiminden bahseden Birla, XRP’nin önemli bir ödeme aracı olduğunu ve merkez bankalarının dijital para çalışmaları için de önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Asheesh Birla: Bitcon Hakkındaki Genel Algı Yıkıldı

Asheesh Birla podcast yayınında Bitcoin hakkındaki genel piyasa algısının yıkıldığını söyledi. Ünlü genel müdür eskiden sadece Bitcoin’in alanda olacağına dair bir inanç olduğunu ancak insanların artık çok sayıda dijital varlığı fark etmeye başladıklarını söyledi.

Birla Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak görmediğini de söyledi. Bitcoin’in geçerli bir ödeme yöntemi olamayacağını iddia eden Birla, ancak yatırım aracı olabileceğini söyledi. Bitcoin’in ilerleyen dönemde altın gibi güvenli bir liman haline geleceğini açıklayan Birla Bitcoin’in altından daha yenilikçi olduğunun da altını çizdi.

XRP Küresel Ödeme Sistemi İçin Kanal

Asheesh Birla Bitcoin’in geçerli bir ödeme yöntemi olamayacağını belirttikten sonra XRP’nin özelliklerinde de bahsetmeye başladı. RippleNet genel müdürü XRP’nin verimli ve küresel ödeme yöntemi için bir kanal olduğunun altını çizdi. Birla etkili bir ödeme yöntemi olarak değerlendirdiği XRP’nin kullanımının düzenleyici onay alabilecekleri coğrafyalara genişletileceğini de belirtti.

Bilindiği üzere RippleNet geçtiğimiz aylarda XRP kredilerini başlatmıştı. Birla yayında XRP kredisi hizmeti hakkında da konuştu. Müşterilerinin gerçek sorunlarını çözmeyi amaçladıklarını açıklayan Birla XRP kredisinin yalnızca ilk adım olduğunu söyledi. Ünlü genel müdür ilerleyen dönemde e-ticaret alanına gireceklerini açıkladı. Yenilik yapacakları birçok alan olduğunu açıklayan Birla kredi hizmetinin basit bir yenilik olduğunu amacın yeni hizmetleri başlatmak olduğunu söyledi.

Ripple CBDC’ler İçin Köprü İşlevi Görebilir

Podcast yayınında konuşulan gündemlerden biri de birçok ülkede merkez bankalarının başlattığı dijital para çalışmaları oldu. Merkez bankalarının dijital para birimleri genel olarak XRP için tehdit olarak değerlendiriliyor. Ancak Birla konuya farklı bir yorum getirdi. Birla RippleNet’in CBDC’lerin daha verimli hale getirilmesinde rol oynayabileceğini dolayısıyla da XRP’nin merkez bankalarının dijital paraları için köprü olabileceğini düşünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap