1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ripple’a Avustralyalı Ortak Geldi!

Ripple’a yeni ortak geldi! Avustralya merkezli ödeme şirketi olan Novatti, Ripple ile ortaklığı duyurdu. Müşterilere firma tarafından yapılan açıklamada RippleNet aracılığı ile finansal ağa ve daha yüksek kapasiteye erişim imkanı yakalayabileceklerini duyuran Novatti, uluslararası ödemelerde kolaylıklar elde etmeyi hedefliyor. Novatti, attığı yeni adımla sadece Ripple ile değil, Ripple ortakları ile de çalışabilecek.

Ripple’a Avustralyalı Ortak Geldi!

Avustralya merkezli ödeme şirketi olan Novatti ile Ripple arasında ortaklık kuruldu. Novatti cephesinden yapılan açıklama ile şirket müşterilerine duyurulan ortaklıkta, Novatti finansal alanda önemli bir oyuncu olmayı hedeflediğini açıkladı. Uluslararası ödemelerde kolaylık beklenen ortaklık ayrıca Novatti’ye, Ripple ortakları ile çalışabilmenin de kapısını açacak.

Novatti: 27 Milyar Dolar Üzerinde Değere Sahip XRP’ye Ulaştık!

Ortaklık duyurusunda Novatti, müşterilerine elde ettiği kazanımları belirtirken XRP tokeni de dahil etmeyi ihmal etmedi. Novatti, “Ripple ortaklarına hızlı bir küresel ödeme sistemi sunuyor. Blockchain ve dijital varlık gibi yükselen teknolojilere erişimin yanında ortaklık ile 27 milyar dolar üzerinde piyasa değeri ile dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’ye de ulaşma imkanı sağladık.” ifadeleri ile ortaklık ile elde edilen kazanımlar açıklandı.

Novatti Ripple Yanında Ortaklarıyla Da Çalışma Hakkı Kazandı!

Şirket kurduğu RippleNet ortaklığının sadece Ripple’la sınırlı kalmadığını, Ripple ortaklarını da kapsadığını ifade etti. Hatırlanacağı üzere Ripple’ın en büyük ortakları arasında American Express ve MoneyGram gibi küresel devler yer alıyor. Novatti durumu, “Novatti, küresel ödeme sistemini hızla değiştiren Ripple ile ortaklık yapmaktan inanılmaz heyecanlı. Bu ortaklık, Novatti’nin rekabet gücünü daha da artıracakve müşterilerimiz için yenilikçi ödeme sistemine erişim sağlayacak. Ripple ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Bununla birlikte, Novatti’nin Güneydoğu Asya’ya doğru büyümesi de hızlanmış olacak. Bunu yaparken daha fazla işlem hacmi ve gelir artışı sağlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Novatti Şirketi Hakkında Neler Biliniyor?

Kurduğu ortaklıklar ile küresel ödeme alanında büyük bir otorite haline gelmeye devam eden Ripple’ın yeni ortağı Novatti, merkezi Avustralya’da bulunan dijital bankacılık ve ödeme şirketidir. Fintek, iş otomasyonu ve faturalama alanında sunduğu hızlı ve kullanışlı sistemler ile dikkat çeken şirket, nakitsiz bir ekonomiye geçiş için bölgenin önde gelen temsilcilerinden birisi. 2020 yılında yüzde 46 büyüyen şirketin ortakları arasında ise Visa, Google Pay, UnionPay ve SamsungPay gibi önemli isimler bulunuyor. RippleNet ile birlikte bu isimler arasında MoneyGram ve American Express gibi prestijli isimler de dahil olacak.

XRP Fiyatı 3 Dolara Mı Gidiyor?

Her ne kadar RippleNet ortaklıkları doğrudan XRP’yi etkilemese de token kullanımının artma potansiyeli sebebi ile kurulan ortaklıklar yatırımcıların dikkatini çekebiliyor. Son 24 saatte yüzde 1,87 artış kaydeden XRP fiyatı 0,61 dolara yükselirken, kısa vadede 1 dolar ve uzun vadede 3 dolarlık XRP fiyat tahminleri bulunuyor. XRP ile ilgili paylaşılan son analizde Dr. Hardfork, kripto paranın fiyatının hızlıca 3 dolara tırmanabileceğini ifade ederek, beklentisine sebep olarak “48 milyar XRP’nin yakılması” gelişmesini gösterdi.

Yorum Yap