1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ripple’dan Açıklama: ABD’li Regülasyonlar Net Değil

Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde katıldığı podcast yayınında şirketlerinin durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. XPR para birimleri ile ilgili de açıklamalar yapan Garlinghouse ABD’deki kripto para regülasyonlarının net olmaması ile ilgili eleştiriler de sundu.

Ripple’dan Açıklama: ABD’li Regülasyonlar Net Değil

Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse 13 kasım günü The Scoop isimli podcast yayınının konuğu oldu. Garlinghouse katıldığı yayında Ripple ve XPR hakkında açıklamalar yaptı. Bitcoin’in 2020 yılındaki büyümesini de yorumlayan Garlinghouse ABD’nin kripto para regülasyonlarını da eleştirdi.

Brad Garlinghouse katıldığı programda Ripple’ın 2020 yılında kendini geliştirdiğinden bahsetti. Kendi para birimleri XPR’nin işlem hacminin arttığını da belirten Garlinghouse, ABD’de kripto para regülasyonları net olsaydı daha da fazla büyüme gösterebileceklerini belirtti. Kripto para birimlerinden Bitcoin’in neden bu kadar çok yükseldiği ile ilgili fikirlerini açıklayan Garlinghouse Bitcoin ile XPR arasındaki işlem hacmi hakkında da yorumlarda bulundu.

2020 Yılında XPR’nin İşlem Hacmi Arttı

Brad Garlinghouse katıldığı programda şirket olarak 2020 yılına umutsuz başladıklarını belirtti. 2020 yılında bekledikleri işlem hacmine ulaşamayacakları konusunda endişeleri olduğunu açıklayan Garlinghouse, XPR’nin beklentiyi karşıladığını açıkladı. 2020 yılına umutsuz başlasalar da gelinin noktanın tatmin edici olduğunu açıklayan Ripple CEO’su tabi ki daha fazlasını hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Garlinghouse programda büyüme potansiyellerinin daha yüksek olduğunu da açıkladı. 2020 yılı içinde daha fazla büyüme gösterebilecek potansiyele sahip olduklarını belirten Garlinghouse ABD’nin regülasyonlarının net olmayışının bunun önüne geçtiğini belirtti. ABD’nin kripto para konusunda net olmayan regülasyonlarının büyüme hızlarını yavaşlattığını söyleyen  Garlinghouse, bunun yarattığı olumsuzlukların da altını çizdi.

Neden XPR Değil, Bitcoin?

Katıldığı podcast yayınında Ripple şirketi ve XPR kripto para birimi hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Garlinghouse, Bitcoin’in yükselişi üzerinde de durdu. Garlinghouse neden XPR’nin değil de Bitcoin’in yükseldiği konusunu da ABD’deki net olmayan regülasyonlara bağlı olarak açıkladı. Garlinghouse ABD’de şuan Bitcoin dışındaki kripto para birimleri için yeterli oyun alanı olamadığını belirtti. Geçiş hakkı bulunan tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu açıklayan Garlinghouse bu durumun hem bireysel yatırımcıları hem de dev şirketleri Bitcoin’e yönlendirdiğini açıkladı.

Kripto Para Regülasyonları Net Olan Birçok Ülke Var

ABD’deki kripto para regülasyonlarının net olmayışının Ripple şirketi üzerindeki olumsuz etkilerinden bahseden Garlinghouse konu ile ilgili net regülasyonları olan ülkeleri örnek gösterdi. Japonya, İngiltere, Singapur, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde net regülasyonların olduğunu söyleyen Garlinghouse bu ülkelerde daha rahat hareket ettiklerini de belirtti.

Garlinghouse: Daha Fazlası Olmalı

Katıldığı podcast yayınında kripto para camiası ile ilgili birçok açıklama yapan Ripple şirketi CEO’su Brad Garlinghouse, 2020 yılında kaydettikleri ilerlemelerden memnun olduklarını ancak daha fazlasının olması gerektiğini söyledi. Garlinghouse tüm yatırımcıların her zaman daha fazlasını isteyeceğini söyledi.

Yorum Yap