1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Ripple’ın Yeni Merkezi Yatırımcıları Şaşırttı, Gözler Orta Doğu’ya Döndü

Ripple’ın Yeni Merkezi Yatırımcıları Şaşırttı, Gözler Orta Doğu’ya Döndü

Dünyanın saygın kripto firmalarından biri olan Ripple merkezini taşıdı. Bir süre önce merkezini Amerika Birleşik Devletleri'nden taşımak istediğinin söyleyen Ripple'ın yeni merkezi Dubai oldu. Kripto şirketinin yeni merkezi için Orta Doğu'yu seçmesi ise yatırımcıları şaşırttı. Ripple yeni merkez olarak Dubai'deki Uluslarası Finans Merkezi'ni kullanacak.

Ripple'ın Yeni Merkezi Yatırımcıları Şaşırttı, Gözler Orta Doğu'ya Döndü

Dünyanın en popüler kripto firmalarından biri olan Ripple’ın genel merkezi Dubai’ye taşındı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin WAM isimli haber ajansı Ripple’ın Orta Doğu’daki merkezinin Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde yer alacağını açıkladı.

Ripple şirketi bir süre önce çeşitli sebepleri açıklayarak merkezini Amerika Birleşik Devletleri’nden taşımak istediğini belirtmişti. Merkezin taşınacağının açıklanmasından sonra şirket yeni merkezin yer alabileceği ülkeleri değerlendirmeye başladı. İngiltere, Singapur, Japonya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin değerlendirilmesi sonucunda Ripple, yeni merkezini Birleşik Arap Emirlikleri’ne taşıma kararı aldı. Haber 7 kasım günü Birleşik Arap Emirlikleri’nin WAM haber ajansından paylaşıldı. Ripple’ın yeni merkezini için Orta Doğu’yu seçmesi ise yatırımcıları şaşırttı.

Dubai Uluslararası Finans Merkezi, Ripple’ın Yeni Bölgesel Merkezi Oldu

Ripple firmasının Birleşik Arap Emirlikleri’ne taşıyacağı merkezinin Dubai kentinde yer alacağı açıklandı. Ripple kentte bulunan Dubai Uluslarası Finans Merkezi’nin seçti. Firmanın bu merkezi seçmesinde konumu ve merkezin önemli bir finans kuruluşu olması etkili oldu.

Ripple’ın yeni merkez olarak seçtiği Dubai Uluslarası Finans Merkezi’nin çalışma şekli de seçilmesinde etkili olan faktörlerden biri oldu. Dubai Uluslarası Finans Merkezi, İngiliz hukuk sistemine göre işliyor. Bu bölgede vergisiz çalışma sürdürülmesi ve yabancı şirketlerin mülkiyetlerine kısıtlama getirilmemesi de Ripple’ın seçimini etkileyen faktörler arasında gösteriliyor.

Arif Amiri: Bölgedeki Blockchain Sektörünün Gelişimi Hızlanacak

Birleşik Arap Emirlikleri WAM haber ajansının Ripple’ın yeni merkezini duyurmasından sonra Dubai Uluslarası Finans Merkezi CEO’su Arif Amiri, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Arif Amiri yılın en önemli katkısı olarak değerlendirdiği Ripple’ın katılımının bölgedeki blockchain sektöründe farklı gelişmeler yaratcağını belirtti.

Arif Amiri, Ripple’ın dünya çağında ne kadar saygın bir kripto firması olduğundan bahsetttikten sonra mükemmel bir ortaklık kurulduğunu ve Dubai Uluslarası Finans Merkezi’nin finansal gelişmelere yönelik yeni adımlar da atacağını söyledi.

Ripple Merkezini ABD’den Neden Taşıdı?

Ripple’ın merkezini Birleşik Arap Emirliklerine taşıdığını açıklamasından sonra konu ile ilgili sorulan sorular da artmaya başladı. Önceki süreçte Amerika Birleşik Devletleri’nde olan merkezin neden Orta Doğu’ya taşındığı merak ediliyor.

Ripple, merkezini Amerika Birleşik Devletleri’nden taşımak istediğini ilk duyurduğunda düşmanca iş ortamını ve Amerika’nın kripto endüstrisi konusunda net olmayışımı göstermişti. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki huzursuz ortamdan kaynaklı olarak merkezi taşıma kararı alan Ripple’ın Orta Doğu’yu seçmesinde son dönemde bu coğrafyada güçlü varlık elde etmiş olması gösteriliyor. Şirketin bu coğrafyada uygun müşteri tabanı bulabilmesi ve dosthane iş ortamı sebebi ile Orta Doğu’yu seçtiği biliniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap