1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Robert Bryson Hall II: 6 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldım!

Robert Bryson Hall II: 6 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldım!

Rap dünyasının en meşhur isimlerinden biri olan Robert Bryson Hall II 6 milyon dolarlık BTC aldığını ve servetinden ciddi bir miktarı kripto para olarak değerlendireceğini açıkladı. Detaylar haberimizde…

featured

Rap dünyasının en bilinen isimlerinde biri olan ve 2 milyondan fazla sosyal medya takipçisi bulunan Robert Bryson Hall II, 6 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Hall, servetinin ciddi bir kısmını BTC olarak değerlendireceğini belirtti.

Robert Bryson Hall II: Bitcoin Yatırım Konusunda Çok Ciddiyim!

Twitter hesabından bir dizi açıklama konusunda bulunan Robert Bryson Hall II, BTC yatırımları konusunda çok ciddi olduğunu ve coinlere yatırımlarının devam edeceğini belirtti. Hall gibi birçok ünlü isim de BTC yatırımlarına devam ediyor. Son dönemde Bitcoin’de başlayan yükseliş neticesinde birçok milyoner yatırımlarını kripto paralara kaydırmaya başlamıştı.

Milyonerler BTC Yatırımına Kayıyor

Amerika ve Avrupa’da birçok ünlü isim Bitcoin yatırımlarıyla biliniyor. Dün de Meksikalı milyarder iş adamı Ricardo Salinas Pliego 1.1 milyar dolarlık BTC yatırımı yaptığını açıklamıştı. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre toplamda 11.8 milyar dolarlık serveti bulunan Ricardo Salinas Pliego, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada elindeki likit varlığını BTC’ye kaydırdığını belirtmişti.

Şirketler de Bitcoin Yatırımı Yapıyor

Dünya genelinde birçok şirket de BTC yatırımı yapmaya başladı. Önemli birçok şirketin yetkilisi ellerindeki likit varlıkları BTC’ye kaydırdıklarına dönük açıklamalar yapıyor. Özellikle dünya genelinde birçok merkez bankasının para basma kararı alması üzerine para birimlerinde değer gevşemeleri görülmeye başlamıştı. Ellerindeki nakit varlığının değer kaybının önüne geçmek isteyen şirketler de Bitcoin yatırımları yapmaya başlamıştı. MicroStrategy, Square gibi birçok dünya devi şirketin ellerindeki nakdi BTC olarak tuttukları biliniyor.

Merkez Bankalarının Politikaları BTC’ye Geçişi Hızlandırdı!

Pandemi sürecinde Dünya genelinde ekonomik sıkıntı yaşamayan ülke neredeyse kalmadı. Özellikle karantina sürecinde ekonomi çarklarının dönmemesi ve Covid-19’un sonucunda başlayan sosyal yardımlar ve sağlık hizmetleri neticesinde birçok ülke ekonomik krizle karşı karşıya kaldı. Ülkelerin bu krizlere karşı ortak çözümü ise merkez bankaları aracılığıyla para basımı oldu. Bu durum da ülkelerin para birimlerinde aşırı değer kayıplarına sebep oldu. ABD başta olmak üzere birçok ülkenin parasında ciddi değer düşüşleri yaşandı.

BTC’ye Yatırım Hızlanarak Sürecek

Bitcoin uzmanları ve ekonomistlerin ortak görüşü ise Bitcoin başta olmak üzere birçok coin için yatırımların katlanarak artacağı yönünde. Kripto paralar şuanda yatırımcılar için en güvenilir liman olarak görülüyor. Dünya genelinde ülkelere ait tüm para birimlerinde ciddi düşüşler yaşanırken bunun aksi yönünde kripto paralarda büyük artışlar yaşanmaya başladı. Elindeki likit varlığın değer kaybetmesini istemeyen yatırımcılar da coinler üzerine yatırım değerlendirmeleri başladı.

Yorum Yap