1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Satoshi Nakamoto’nun Bulunabileceğine Olan İnanç Azalıyor

Satoshi Nakamoto’nun Bulunabileceğine Olan İnanç Azalıyor

Bitcoin'in yaratıcısı ve kurucusu olarak tanınan, ancak bugüne kadar hiçbir insanın tanımadığı Satoshi Nakamoto hakkındaki araştırmalar azaldı.

featured

Son 10 ay içerisinde Bitcoin’in kurucusu – yaratıcısı – olarak bilinen ancak herhangi bir kimse tarafından tanınmayan Satoshi Nakamoto adlı kimliği belirsiz kişiyi arayanların sayısı azaldı. 11 yıldır milyonlarca kişi Satoshi Nakamoto adlı kişiyi aradı. Bu kişinin kim olduğu hakkında en büyük bilgileri ilk önce edinmek isteyenler binlerce dolar aylık maaşla dedektifler bile tuttular. Ancak dünyanın en iyi dedektifleri bile Bitcoin’in yaratıcısı olan bu kişiyi bulamadı ve araştırmalar son dönemde azalmış gibi görünüyor.

Araştırmalar Azaldı

10 ayı geçkin zamandan beridir coronavirüs nedeniyle dünyada çok şey değişime uğradı. Coronavirüs başta ekonomileri vurdu vurmasına ancak sadece ekonomileri değil, aynı zamanda sosyal yaşantıyı çok büyük oranda etkiledi.

10 aydır çok sayıda insanın daha fazla boş vakti var. Daha fazla sayıda araştırma yapmaya zaman bulabilecek durumda olan kripto para yatırımcıları da bu 10 aylık süreçte göründüğü kadarıyla Satoshi Nakamoto adlı kişinin kimliğini araştırmaya pek fazla zaman harcamadılar.

Bulunmuyor, Bulamıyoruz!

Bitcoin’in yaratıcısı olduğu iddia edilen ancak bunun bile kesin olmadığı konusunda iddialar olan Satoshi Nakamoto ile ilgili araştırmaların büyük oranda azalmış olmasının en temel ve en güçlü sebeplerin arasında “bulunamayacak olduğuna olan inanç” birinci sırada.

Kim Bulabilir?

Satoshi Nakamoto’nun bulunması pek de mümkün olabilecek bir şey gibi durmuyor. Çünkü kendi kimliğini çok iyi anonim profillerle gizleyen, aynı zamanda hiçbir iz bırakmamış olan Satoshi Nakamoto’nun ancak ve ancak siber suçlar birimleri tarafından bulunabileceği, bunun ise yetkiler dahilinde olabileceği ve buna izin verilmeyeceği tahminleri mevcut. Araştırmalar her geçen yıl daha fazla azalırken önceki yıllarda ise tam tersi durumlar oluyor ve Google’da daha fazla Satoshi Nakamoto ile ilgili araştırmalar yapılıyordu.

Bitcoin’in yaratıcısı görünen o ki kendi kimliğini pek fazla ortaya çıkarmaya niyetli görünmemekte.

Yorum Yap