1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Schwartz Portföyündeki Kripto Varlıkları Açıkladı

Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) fırtınası devam ediyor ve BTC, 30 bin dolar seviyesini aşarak yeni rekorunu kırdı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan BTC yazım sırasında 30 bin 835 dolar seviyesinde işlem görüyor. Tüm odaklar günlerdir Bitcoin üzerinde iken, dün yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Ripple CTO’su David Schwartz, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile yatırım portföyündeki altcoinleri paylaştı.

Schwartz Portföyündeki Kripto Varlıkları Açıkladı

Kripto para piyasalarında, yine her zaman olduğu gibi en büyük ilgi Bitcoin’in (BTC) üzerinde. Zira lider kripto para birimi, 2020 yılında %300 oranında bir değer atışı yaşayarak yılın sonlarına doğru defalarca rekor kırmış ve beraberinde birçok altcoini de zirveye çıkarmıştı. Bircoin yeni yılın ilk gününe de rekorlar giriş yaptıktan sonra, 2021’in ikinci gününde rekor kırdı ve fiyatını 30 bin 835 dolara kadar çıkardı. Bu seviye BTC için yeni rekor olarak kaydedilirken, Ripple CTO’su David Schwartz, Twitter’da portföyündeki altcoinleri paylaştı. Tüm gözler BTC üzerinde iken Ripple CTO’sunun paylaştığı altcoinler de kripto para piyasalarında gündeme geldi. Toplamda 13 kripto varlığa yatırım yaptığını söyleyen Schwartz, paylaşımını da altcoinlerin miktarına göre yaptı. Ripple CTO’su bu paylaşımından önce, SEC – Ripple davasına ilişkin konuşmuş ve Ripple’ın yaptığı hatalara ilişkin fikirlerini dile getirmişti. Açıklama ve paylaşımları ile Ripple CTO’su gündemde kalmaya devam ediyor.

Schwartz Açıklamayı Twitter’dan Yaptı

Twitter’da dün gece saatlerinde DustyBC isimli bir kullanıcı, Ripple CTO’su David Schwartz’a, portföyünde hangi kripto varlıkların olduğunu sordu. CTO’dan kullanıcıya bir süre yanıt gelmedi ve kimse CTO’nun bu soruya yanıt vermesini beklemiyordu ancak sabahın erken saatlerinde Schwartz, kullanıcının sorusunu yanıtladı ve portföyündeki kripto varlık yatırımlarını açıkladı. CTO, yatırım varlıklarını açıklarken, bunları miktarına göre sıraladığını belirtti. Schwartz, soruya cevap verdiği sırada anlık olarak elinde; XRP, BTC, ETH, BAT, XLM, ADA, Polymath, BNT, KIN, Crypterium, StormX, Bitcoin Gold ve EOS varlıklarını tuttuğunu söyledi.

CTO Yatırım Detaylarını Açıklamadı

Ripple CTO’su, sepetinde tuttuğunu söylediği kripto varlıkları, elindeki miktarlarına göre sıraladığını da belirtti. Buna göre Schwartz, dava süreci devam ederken yine de elinde en çok XRP tutuyor ve bu kimseyi şaşırtmadı. Fakat CTO’nun portföyündeki bazı altcoinler kripto para kullanıcılarını şaşırttı ve kullanıcılar CTO’ya neden diğer altcoinlere yatırım yaptığını sordu. Schwartz ise bazı kripto varlıklara bilinçli olarak yatırım yaptığını, bazılarının ise çeşitli airdrop uygulamaları ile kendisine ulaştığını dile getirdi. Fakat Ripple CTO’su, bu varlıklara hangi fiyattan, ne kadar ve ne zaman yatırım yaptığını söylemedi.

Bu 3 Altcoin Son 1 Yılda CTO’ya Yüksek Kazanç Sağlamış Olabilir

Ripple CTO’sunun yatırım yaptığını söylediği kripto varlıklardan en çok dikkat çekenler ise Cardano (ADA), BNT ve Stellar (XLM) oldu. Zira BTC ve ETH gibi önde gelen kripto varlıklara CTO’nun yatırım yapmış olması şaşırtmadı. Fakat bu 3 altcoin’in yıllık bazda gösterdiği performans ile CTO’nun yaptığı yatırım tutarları bilinmemekle birlikte, Schwartz’a oldukça yüksek kazançlar sağladığı düşünülüyor.

Yorum Yap