1. Ana Sayfa
  2. Altın

Selçuk Geçer’den Çarpıcı Altın Tahminleri

Elinde altın bulunan binlerce vatandaş, altına yatırım yapmayı düşünenler güncel altın fiyatlarını takip ediyor. Covid-19 salgınında ikinci dalganın gelmesi ile birlikte endişeler de arttı ve bu durum altının güvenli liman özelliğinin daha da önem kazanmasına yol açtı. Küresel ve yurtiçi gelişmelerle fiyat yönünü belirleyen altında, fiyatlar hafta sonu yatay seyirde ilerlese de küçük dalgalı hareketler görülüyor. Bu dalgalı hareketler karşısında altın yatırımcıları uzman yorumlarını değerlendiriyor. Yatırımcılar için, ekonomist Selçuk Geçer de ons altın fiyatlarını değerlendirdi…

Selçuk Geçer’den Çarpıcı Altın Tahminleri

Küresel piyasalarda ons altın ve yurtiçi piyasalarda gram altın önderliğinde, çeyrek altın, cumhuriyet altını ve diğer altın çeşitleri fiyat yönünü belirlemeye devam ediyor. Birçok küçük ve büyük ölçekli yatırımcı altın fiyatlarında yaşanan değişimlerle birlikte alım – satım yönünü belirlemeye çalışıyor. Bu bağlamda yatırımcılar, piyasa uzmanlarından gelen altın yorumlarını ve analizlerini değerlendiriyor. Ekonomi ve altın piyasaları uzmanı Selçuk Geçer, sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine ve altın yatırımcılarına, ons altına dair analizlerini ve yorumlarını paylaştı.

Yurtiçinde Hafta Sonunda Gram Altında Düşüş

Altın fiyatları Aralık ayına sakin bir giriş yaparak geçtiğimiz hafta içine kadar yatay seyirde devam etti. Ardından yaşanan dalgalanmalar ile birlikte altın fiyatlarında yükselmeler ve düşüşler yaşandı. Gram altın yaşanan gelişmeler ışığında son işlem gününün ardından yeni güne %0,41 oranında değer kaybıyla başladı ve şu sıralar 463 TL seviyesinde işlem görüyor. Gram altındaki düşüşe paralel olarak hafta sonunda çeyrek altın ve cumhuriyet altınında da düşüşler yaşandı.

Ekonomist Selçuk Geçer’den Çarpıcı Ons Altın Tahmini

Küresel piyasalardaki gelişmelerle birlikte ons altın fiyat yönünü belirliyor. Bu kapsamda ekonomist Selçuk Geçer, ons altın fiyatlarına ilişkin 2021 yılına ait tahminlerini ve görüşlerini paylaştı. Geçer, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda, ons altın fiyatlarının 2021 yılında 3 bin dolar seviyesine çıkacağını iddia etti. Geçer, ons altın fiyatlarındaki yükseliş tahminlerinde ise 2020 yılında piyasalardaki risk iştahını besleyen Covid-19 salgınından ve bu salgından ortaya çıkan belirsizlikten destek aldı. Geçer’e göre, salgın sürecindeki endişe ve belirsizlik 2021 yılında da devam ederse, ons altın fiyatları çok yüksek seviyelere ulaşabilir.

Geçer 2021 Yılında Ons Altının Gidebileceği Basamakları Paylaştı

Ekonomi piyasaları ve altın uzmanı Selçuk Geçer, ons altının 2021 yılında belli şartlara bağlı kalması halinde fiyatların 3 bin dolara kadar yükselebileceğini iddia etti. Sosyal medya hesabında yorumlarını dile getiren Geçer konuya ilişkin; “2021 yılı 2020’den daha iyi olmayacak. Kim ne derse desin, çok zor bir yıl bizleri bekliyor. Altında önce 2 bin 300 ve sonra 2 bin 500 ve hatta daha sonra da 3 bin dolar denemeleri olacak. Gram altının fiyatının da her geçen gün yukarı yönlü çıktığını ve yeni rekorlar kırdığını göreceksiniz.” dedi. Geçer’in analizleri ve yaşanan gelişmeler sonrası güncel altın fiyatları şöyle:

  • Gram altın alış 463,83 TL – satış 463,92 TL
  • Ons altın alış 1.839,17 dolar – satış 1.839,53 dolar
  • Çeyrek altın alış 752,70 TL – satış 761,10 TL
  • Cumhuriyet altını alış 3.010,70 TL – satış 3.032,60 TL

Yorum Yap