1. Ana Sayfa
  2. Altın
  3. Selçuk Geçer’den Çok Konuşulacak Dolar ve Altın İddiaları

Selçuk Geçer’den Çok Konuşulacak Dolar ve Altın İddiaları

Dolar ve altın fiyatlarındaki dalgalı hareket seyri devam ediyor. Bu dalgalı grafikler karşısında ise yatırımcılar uzmanlardan gelen yorumları değerlendiriyor. Döviz ve sarı maden yatırımcıları uzmanlardan gelen yorumlar ile alım satım ya da bekleme adımlarından hangisini atacağına dair değerlendirmeler yapıyor. Ekonomist ve ekonomi piyasaları analisti Selçuk Geçer de bu kapsamda altın ve dolar fiyatları ile ilgili büyük bir iddia ortaya attı. İşte haberin detayları…

Selçuk Geçer'den Çok Konuşulacak Dolar ve Altın İddiaları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) aldığı 475 baz puanlık faiz artırım kararı ile düşüş trendine giren dolar ve altın fiyatları, dalgalı seyrini sürdürmeye devam ediyor. Kasım ayı başlarında dolar/TL kuru 8,58 seviyesine kadar çıkmış, altın ise tarihi zirvesini 540 TL seviyelerinde görmüştü. Ardından yurtiçi piyasalarda yaşanan gelişmeler ile birlikte piyasalardaki yatırım varlıklarında düşüş hareketi başlamıştı. Bu düşüş trendi ile birlikte ekonomi piyasalarında gram altın 443 TL seviyesine kadar geri çekilirken, dolar kuru da 7,78 TL seviyesinde işleme alınıyor. Dolar ve sarı madene yatırım yapmak isteyen vatandaşlar, piyasalarda neler olacağını merak ederken, daha önceki tahmin ve iddiaları ile gündeme gelen ekonomist Selçuk Geçer, yine çok konuşulacak yeni iddialarda bulundu.

Geçer: “İki Kritik Jeopolitik Mesele Daha Eklendi”

Ekonomist ve ekonomi piyasaları analisti Selçuk Geçer daha önce, birçok kez tahminleri ve iddialarıyla gündeme gelmişti. Geçer, yine çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Geçer, altın ve dolardaki yükselişlerin jeopolitik olaylar ile artış göstereceğini dile getirdi. Selçuk Geçer konuya ilişkin; “Altındaki düşüş eğilimi devam edecek mi, yoksa önümüzdeki günlerde sert yukarı yönlü hareketler mi göreceğiz? Piyasadaki hareketlere şimdi iki kritik jeopolitik mesele daha eklendi.” dedi.

Geçer, ABD – İran – Suriye – İsrail İlişkilerine Değindi

Selçuk Geçer yine çok konuşulacak olan iddialarında, piyasa hareketlerine iki kritik jeopolitik meselenin daha eklendiğini dile getirdi. Geçer bu iddialarına; “Birincisi, Joe Biden ABD’nin Suriye’de daha aktif olmasını istiyor. İkincisi de İran’da nükleer çalışmalarda 1 numaralı isim olan Muhsin Fahrizade, silahlı bir saldırıya kurban gitti. İran bu saldırıyı İsrail’in, yani ABD’nin yaptığını söyledi.” sözleri ile devam etti.

Geçer’den Altın, Dolar ve Euro İçin Çarpıcı Fiyat Tahminleri

ABD, İran, Suriye ve İsrail ülkelerine dikkat çeken Geçer, açıklamalarına şöyle devam etti: “Önümüzdeki günlerde İsrail ile İran, ABD ile İran arasındaki karşılıklı gerilimler doğabilir, bu da altının üzerindeki etkisini artırabilir ve yükseliş eğilimi hızlanabilir. İlerleyen günlerde kaos çanları çalmaya başlayabilir. Dolar kuru önümüzdeki hafta 8 TL’nin üzerini zorlayacak. Dolar kuru 8,40 TL zorlayacak hatta 9 TL’yi bile zorlayacaktır. Euro ise 11 TL’yi zorlayacaktır. Bu geri çekilmeler, bize düşüş eğilimini açıklamıyor. Yükseliş eğiliminin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşebileceğini söylüyor. Altın ve gümüşteki yükseliş eğilimi, gözlerinize inanamayacağınız boyutlarda olacak.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap