1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

SHIB, DOGE ve ONT Coin İçin Yeni Gelişmeler!

Pek çok broker piyasaya çıkan bu yeni kripto paradan söz etmiyordu, ama bu sene Mayıs ayı girişinde yükselmeye başladığında durumlar tersine döndü. Ortalama 2 hafta süren artış ardından SHIB/USD grafiği baş aşağı mum yapıp, ardından yükseldi.

SHIB, DOGE ve ONT Coin İçin Yeni Gelişmeler!

SHIB Coin piyasaya ilk çıkışında analistlerin ve brokerların gündeminde yer almıyordu. Ancak Mayıs ayında gerçekleştirdiği artış ardından herkesin radarına takıldı. Yaklaşık 2 hafta süren artışı ardından baş aşağı mum yaparak, hemen ardından hızlı bir yükselişi tekrar test etti. Yükseliş ise kısa sürdü ve aşağı yönlü dönüş sinyalleri tekrar geldi.

Dogecoin ve SHIB Değer Kayıplarıyla Gündemdeydiler!

Mayıs ayındaki aşağı yönlü fiyat dönüşleri tüm kripto paralar üzerinde etkili oldu. Pekçok kripto para birimindeki düşüş seviyeleri belirli bir periyot ardından sabit kalırken, hatta belirli noktalarda kısa vadeli artılar gelmeye başlamışken, SHIB ve Dogecoin ise günlük grafiklerde değer kaybediyorlardı. Uzmanlar Haziran ayı başından beri inceleme yapıldığında SHIB Coin’in değer kayıplarını daha fazla noktada tabloya taşıdığını aktardılar.

Dogecoin ise 50 SMA ve 200 SMA arasında sıkışıp kaldı. Dıogecoin grafiklerini inceleyen analistler, grafikte bir üçgen oluştuğunu, 20 SMA ve 50 SMA’nın direnç görevi görerek fiyatı aşağı ittiklerini belirttiler. Ek olarak 200 SMA’nın ise desteğe dönüşmeye çalıştığını ifade ettiler.

Shıba Inu Coin’de 20 ve 50 SMA tepe direnç görevlerini alarak, kripto paranın fiyatını aşağı doğru ittiler. Trend çizgisi alt alanda sallanırken, oluşan üçgenler değer kayını işaret ettiler. Kripto para piyasasındaki duyarlılık iyi yönde ilerlemeye devam ederse, SHIB/USD paritesi ve DOGE/USD paritesi için bir yükselişten söz edilebilir. Ancak BTC bir kez daha düşerse yine değer kayıplarının gelebileceği analistlerce ifade ediliyor.

Bugün DOGE Değerlendi!

Bugün saat 08:35 olduğunda Dogecoin %7.48 oranında değerlendi ve 0.2153 dolardan işlem gördü. Bu kapsamda analistlerin söz ettiği piyasa duyarlılığı ve yeşil alanlarda işleme geçme hali uzun süredir düşen DOGE’nin de artmasına sebep oldu. Analistler kısa vadede Dogecoin için işlerin düzelmeye başladığını açıklarken, başka yıldız coinlerede değindiler.

İki haftalık sürede yüksek kazançlara imza atan yeni ATH’lerin çarpıcı performansları konuşuluyor. Gerçek dünyada başarının tanımının bu olduğu analistlerce açıklanıyor. Uzmanlar kripto para piyasalarında yüksek şöhretin genel de kısa ömürlü olduğunu ifade etseler de, ONT Coin son dönemlerde adından söz ettirmeyi başardı.

İki Haftalık QNT Başarı Öyküsü!

Uzmanlar ONT Coin’in başarı öyküsünde sadece iki haftalık süre içinde %175 üzerinden değer kazanımının yer aldığını açıkladılar. Uzmanlar 20 Temmuz’da Bitcoin için hareketlenmelerin yaşandığı zamanlarda ONT Coin’in 66 dolardan işlem gördüğünü belirttiler. Ancak ardından 14 günlük süre bazında 181.56 dolara kadar çıkış yaptığına dikkat çektiler. 4 Ağustos’ta ise tüm zamanlarının en yüksek seviyesini görmeyi başardı.

Uzmanlar altcon’in Binancedeki listelenmesi ardından birçok altcoin’in rallisine katkı sunduğunu da açıkladılar. Altcoinlerin genelde Bitcoin’den daha yüksek ROI’ye sahip oldukları tartışılsa da Bitcoin destekli devam eden rallilerde Qunat fiyatı 20 Temmuz’dan beri yükseldi. Yüksek işlem hacimli çubuklarını güçlendiren ve Göreceli Güç Endeksi RSI tarafından desteklene Qant dikkatleri çekti.

Qant için ralli ilerleyen süre için makul görülse de büyük BTC kazanımlarının ardından gerçekleşebileceği tahmin ediliyor. Ek olarak bu süre zarfında piyasadaki altcoinlerin geniş kısmında yükselme olabileceği düşünülüyor. Şimdilerde hem BTC için hem de ETH için yükseliş momentumu devam edecek mi yoksa kripto paralar dirençlere boyun eğecek mi merak konusu.

ONT Coin Beklenmedik Şekilde Düştü!

Bugün saat 09:24 olduğunda ise Qant Coin beklenmedik şekilde dalgalandı ve %5.84 oranında değer kaybederek 162.88 dolar seviyesine düştü. Aynı dakikalarda Bitcoin %5.60 oranında değer kazanımı içimdeydi ve 43.366 dolar seviyesinden işlem gördü.

Ethereum ise %5.85 değer kazanımını devam ettirerek 2.966 dolardan işlem gördü. Bugün Ethereum ve Bitcoin sabah saatlerinde değer kazanımına gitmiş olsa dahi son iki haftalık süre bazında devasa çıkışları yapan Quant düşüş içinde. Analistler devasa artıştan satış yapmak isteyen yatırımcılarının satış baskıların yönelik düşüşün geldiğini düşünüyorlar. Tabloya son gelen fiyatın avantajlı satış fiyatları olduğunu ifade eden analistler Quant Coin’in artık kısa vadeli düşüş içine girdiğini aktardılar.

Analistler Kasım Ayı Tahmini!

Uzman analistlerin bir kısmı ise ortalama 1 aylık süre ardından Quant Coin yeniden çarpıcı bir artış yapabileceğini tahmin ediyorlar. Bu değer kazanımının gelişinde ise BTC ve ETH artışların etkili olabileceğini açıkladılar. Analistlerin bir kısmı özellikle 2021 senesi Kasım ayında Bitcoin’in ralli ile 70 bin dolara kadar çıkış yapabileceğini aktarıyorlar.

Henüz şansını kaybetmemiş olan Bitcoin’in bu fırsat ile birlikte altcoinleri de yükselişe götürebileceği tahmin ediliyor. Analistlere göre ONT’de dahil olmak üzere pek çok altcoin Kasımda %40 oranında değer kazanabilirler. Uzmanların bir çoğu ise bu yüzden ETH ve diğer altcoin alımlarını da portföylerine eklediklerini açıkladılar.

Yorum Yap