1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Sıcak Gelişme: Bitcoin Rekorunu Tazeledi!

Kripto para piyasalarında son yılların en yoğun gelişmeleri yaşanıyor. Özellikle Kasım ayının ortalarında itibaren kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde, birçok sıcak gelişme yaşandı. Bu konuda en çok konuşulan da Bitcoin’in arka arkaya kırdığı rekorlar oldu. Aralıklı olarak rekor kıran Bitcoin bugün bir kez daha rekorunu tazeledi.

Sıcak Gelişme: Bitcoin Rekorunu Tazeledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kendisi için gösterilen tüm direnç noktalarını bir bir aşıyor ve yeni rekorlara koşuyor. 16 Aralık tarihinde uzun süredir aşıp aşmayacağı merak edilen 20 bin dolar barajını çok sert şekilde aşan ve ardından 24 bin dolar seviyesinin üzerinde yeni rekorunu belirleyen Bitcoin, daha sonra 26 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak yeni rekor seviyesini de bu bölgeye taşımış oldu. Ardından geçtiğimiz Pazar günü 28 bin dolar seviyesine kadar ulaşan Bitcoin için artık yeni hedef 30 bin dolar seviyesi olarak gösterilmeye başlanmışken, lider Bitcoin burada bir reddetme ile karşılaşınca yeniden düşüş yaşamış ve fiyat düzeltmeye gitmişti. 28 bin dolar ile 25 bin 700 dolar arasında bir süre fiyat sıkışıklığı yaşayan Bitcoin’in, bu bölgeden hangi yöne doğru çıkacağı merakla beklenirken Bitcoin, bugün o sıkışıklıktan yukarı yönlü çıkmayı başardı ve yeniden rekor kırdı. Bununla birlikte Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 28 bin 500 doların üzerine taşımayı başardı. Şimdi ise lider Bitcoin için yeniden 30 bin dolar barajı gündeme gelmeye başladı. Bitcoin’in bir sonraki fiyat basamağı neresi olacak?

BTC 24 Saatte %8, Son 1 Haftada %20 Değerlendi

Hafta arasından Salı gününe kadar geçen süreçte, kripto para piyasalarında herkes Bitcoin’in yeni bir fiyat düzeltme hamlesi gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini merak etmeye başlamıştı. Zira BTC, Pazartesi günü 25 bin 700 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu bölgede analistler BTC için destek seviyesini 25 bin dolar olarak belirledi. Daha sonra meraklı bekleyişler devam ederken, Bitcoin fiyatta düzeltmeye gitmedi ve son 24 saat içinde %8 oranında değer artışı yaşadı. Bununla birlikte lider Bitcoin yeni rekor seviyesini de 28 bin 500 doların üzerine çıkardı. Bitcoin bu rekor seviyesine çıkarken ayrıca son bir haftada %20 oranında değer kazanmış oldu. Öte yandan Bitcoin’in piyasa değeri de 530 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Gooner 28 Bin Doların Önemini Vurguladı

Bitcoin’in yeni rekor seviyesini belirlemesinin ardından Twitter’da, başarılı kripto para analisti Nebraskan Gooner bir grafik paylaşarak BTC için 28 bin dolar seviyesinin önemini vurguladı. Başarılı analiste göre BTC bu seviyenin üzerinde uzun soluklu tutunma gösterirse, yeni bir boğa koşusu başlayabilir. Fakat analist, bu seviyenin altında yaşanacak bir kırılma ile fiyatların düşmeye başlayabileceğini ve beraberinde satış baskısının gelebileceğini ifade etti.

Analistlere Göre Mali Teşvik Paketi BTC Rekorunda Etkili Oldu

Geçtiğimiz Nisan ayında, ABD’de ilk kez gündeme gelen mali teşvik paketi söylemleri ile birlikte Bitcoin fiyatında bir artış yaşanmıştı. Bununla birlikte ABD Başkanı Donald Trump’ın, 900 milyar dolarlık mali teşvik paketinin ilk adımı olan “doğrudan ekonomik yardım” yasasını imzalaması ile birlikte Bitcoin fiyatında yeni bir artış yaşandı. Birçok analist, mali teşvik paketinin Bitcoin değeri üzerinde önemli derecede etkili olduğunu dile getirdi. Mali teşvik paketi adına ilerleyen günlerde atılacak olan adımların büyümesi sonrasında Bitcoin’in bu durumdan nasıl etkileneceği merak ediliyor.

Yorum Yap