1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Snowden: BTC İçin Yeni Dönem Başlayabilir

Ünlü muhbir ve gizlilik aktivisti Edward Snowden, Biden yönetiminin bu hafta 6 trilyon dolarlık teşvik teklifi için hazırlık yaptığını açıkladıktan sonra, BTC hakkında konuştu. Bitcoin için önemli bir sürecin başlayabileceğini belirtti.

Snowden: BTC İçin Yeni Dönem Başlayabilir

Ulusal Güvenlik Ajansı için eski bilgisayar istihbarat danışmanı olan Edward Snowden, bir kez daha Bitcoin’e dikkat çekti. Ünlü isim, Amerika’yı daha iyi hale getirmek amacıyla, Biden hükümetinin 6 trilyon dolarlık teşvik önlemleri alacağını açıkladı. Bu kapsamda ise Bitcoin için de yeni bir dönemim başlayacağını belirtti. Bu rakamın dolanımının Bitcoin içinde oldukça yararlı olacağını düşünüyor. Önemli muhbir, 12 Mart 2020’e “Kara Perşembe“ olarak isimlendirilen piyasa çöküşünden buyana Bitcoin’i savunuyor. O dönemde ilk defa kendini Bitcoin almak zorunda hissettiğini açıklıyor.

Yatırımcı Kriz Anında BTC’yi Seçiyor!

Muhbir, global anlamda ekonomilerin iyi bir durumda olmadığını belirtiyor. Destek paketlerinin de bunu gösterdiğini açıklıyor. Snowden, ekonomik sıkıntıların ve uzun süredir beklenenin çok üzerinden ölçülen enflasyon rakamlarının, insanları kripto para piyasasına daha fazla yönlendirdiğini belirtti. Özellikle güvenli liman arayanların alın ve Bitcoin arasında tercih yapmaya çalıştıklarını açıkladı.

BTC Her Koşulda Bir Çıkış Yolu Buluyor!

Kripto para analistleri, genel olarak, kötü ekonomik şartlar piyasanın ağır etkilerinden korunmak için Bitcoin’e yönelim oluştuğunu belirtiyorlar. Diğer yandan piyasanın iyi olduğu ve yatırımcının elinde yüksek tutarda fiat para olduğu dönemlerde yine BTC Coin alımının tercih edildiğini açıklıyorlar. Kısacası BTC’nin her koşulu avantaja çevirme konusunda uzman olduğundan söz ettiler.

Analistler ve Muhbir Aynı Görüşte

Analistler, Snowden’in inandığı gibi BTC’nin önemli bir sürece gireceğine inanıyorlar. Analistlere göre Bitcoin genel piyasa değer kaydından orta vade içinde sıyrılacak. Bu kapsamda ise fiyat artışını ilerleyen dönemde tabloya alabilecek. Analistler 29 Mayıs 2021’de BTC’nin 35.460 dolarlık fiyatı ile psikolojik seviye olan 40 bin dolara hala uzak olduğunu belirttiler. Ancak şuanda bir düzeltme yaşandığını ve değer kaybının %0.95 oranına kadar geri çekildiğini belirttiler.

Analistler, ilerleyen saatler için 35.500 dolarlık seviyenin son derece önemli olduğunu açıklıyorlar. Eğer bu seviye kırılırsa hafta içinde yeni bir yükseliş trendinin gelme şansının artabileceğini vurguluyorlar.

DOGE, BTC İle Benzer Bir Konumda

Analistler benzer bir durumu yaşayan diğer kripto para biriminin ise DOGE olduğunu belirttiler. DOGE Coin, 29 Mayıs’ta 0.30 dolarlık fiyatı ile sadece %1.04’lük değe kaybı içinde yer alıyor. Yükseliş veya düşüş yönüne tam kırılmanın gerçekleşmesi an meselesi olarak görülüyor. Eğer 0.35 dolar bandına ilerleyiş yaşanabilirse, güçlü düşüş trendi etkisiz kalabilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir