1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Son Rallide Yatırımcılarını En Çok Sevindiren Altcoinler

Kripto para piyasalarında son günlerde başlayan ralli çılgınlığında, piyasalara ilk olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) damgasını vurdu. Bitcoin’in hemen ardından ilgi ve dikkatler lider altcoin Ethereum (ETH) üzerinde yoğunlaştı ve Binance Coin (BNB) de önlenemez şekilde yükselmeye devam ediyor. Piyasaların boğa koşusuna başladığı son günlerde, önde gelen kripto para birimlerinin yanı sıra, bu altcoinler de adeta uçuşa geçerek dikkatleri çekmeyi başardı.

Son Rallide Yatırımcılarını En Çok Sevindiren Altcoinler

Kripto para piyasaları son birkaç gündür yemyeşil piyasalara uyanıyor. Zira piyasalarda son günlerde muazzam bir ralli çılgınlığı başlamış durumda. Hemen hemen bütün kripto para birimleri son günlerde değer artışları yaşadı ya da yaşamaya devam ediyor. Bunun en büyük örneğini yine her zamanki gibi lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gösterdi. Bitcoin bu rallide fiyatını 48 bin doların üzerine kadar çıkarmayı başardı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) da tüm zamanların rekorunu tazeledi ve fiyatını 1.800 dolar seviyesinin üstüne çıkarmayı başardı. Ayrıca Binance Coin (BNB) de bu hareketliliklerde en çok dikkat çeken kripto varlıklardan biri oldu zira BNB gün içinde tüm zamanların rekorunu adeta parçaladı geçti ve 150 dolar seviyesine kadar ulaştı. Bu olumlu tabloda, bazı küçük ölçekli altcoinler ise adeta uçuşa geçerek dikkatleri çekmeyi başardı.

Polygon (MATIC)

Lider Bitcoin’in piyasaları yukarı yönlü tetiklemesi ile birlikte, Ethereum ve Binance Coin’in de paralel tepki vermesiyle uçuşa geçen altcoinler arasında en çok dikkati çeken Polygon (MATIC) oldu. MATIC ağına 9 Şubat tarihinde Cometh oyununun katılmasıyla birlikte başlayan artışlarda MATIC değeri son 7 günde %204 oranında arttı. 622 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan MATIC 10 Şubat tarihinde 0,141 dolarda rekorunu kırdı.

Avalanche (AVAX)

MATIC fiyatının rekorunu tazelemesi ile birlikte, Avalanche (AVAX) de gösterdiği değer artışları ile dikkatleri çekmeyi başardı. AVAX ile ETH ağı arasında bir köprü kuruldu ve kullanıcılar artık iki ağ arsında kolayca geçiş yapabilecek. Ayrıca Avalance ile Copper’ın kurduğu ortaklık da bu değer artışlarında etkili oldu ve AVAX fiyatı son 7 günde %283 oranında artış gösterdi. 10 Şubat tarihinde AVAX fiyatı 51,89 dolara ulaşarak rekor kırdı ve AVAX piyasa değeri de 4 milyar doları aştı.

Qtum (QTUM)

Altcoinler arasında gösterdiği değer artışları ile en çok dikkat çekenlerden biri de Qtum (QTUM) oldu. QTUM için yakın tarihteki en önemli gelişme, kripto para borsası Gate.io’nun QTUM’u listelemesi oldu. Ayrıca QTUM kanadından, NFT ve DeFi projelerine verilen desteğin devam edeceği duyuruldu ve bu etkenler ile birlikte QTUM fiyatı son 7 günde %90 oranında artış gösterdi. Böylece QTUM fiyatı 6,81 dolara ulaştı ve QTUM piyasa değeri de 704 milyon dolara yükseldi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir