1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Son Zamanlarda Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Son Zamanlarda Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Son günlerde kripto para piyasasındaki yatırımcılar, tek bir konuya odaklanmış durumda. Kripto para yatırımcıları, 16 bin dolar seviyesinden Bitcoin’e yatırım yapmanın mantıklı olup olmadığını merak ediyor. Merkeziyetsiz sistemi sayesinde, kripto paralar politik gelişmelerden etkilenmiyor ve kısa vadede izleyeceği hareketleri doğru şekilde öngörmek neredeyse imkansız. Bu sebeple, kripto para yatırımcıları analistlerin tahminlerini dikkatle araştırıyor. 16 bin dolar seviyesinden Bitcoin’e yatırım yapmak mantıklı mı, analistler yorumlarını dile getirdi.

featured

Son günlerde birçok kripto para piyasasındaki yatırımcı, tek bir konuyu düşünüyor: 16 bin dolar seviyesinden Bitcoin’e yatırım yapmanın mantıklı olup olmadığı. Ünlü analist, Green Bridge Investing’den Marc Principato’ya göre; BTC’nin 16 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasıyla birlikte, piyasada boğaları çeken birçok etken var.

Bir Fırsat Durumunda Görünüyor

Green Bridge Investing’den, ünlü analist Marc Principato’nın öngörülerine göre; 16 bin dolar seviyesi traderlar için bir miktar kar elde etmek adına bir fırsat durumunda görünüyor. Ayrıca Principato’ya göre, 16 bin dolar seviyesinde Bitcoin’e yatırım yapanların, büyük olasılıkla BTC pazarına daha düşük seviyelerde yatırımlarını geri koyacaklarını ve sonucunda 16 bin dolara yakın herhangi bir long pozisyon açmamaları gerektiği konusunda, iyimser olanları uyardı.

“3 Şeyin Ortaya Çıkmasını Gerektiriyor”

Marc Principato bugün paylaştığı bir yazıda; “Planımız, herhangi bir riski üstlenebilmemiz için 3 şeyin ortaya çıkmasını gerektiriyor.” ifadelerini kullandı. Marc Principato yazısında; “Öncelikle önceden belirlenmiş bir seviyeye (14 bin 250 ile 13 bin 600) ulaşmamız gerekiyor. İkincisi ise net bir kurulum (grafik deseni, mum çubuğu deseni vb.) üretmek için fiyat hareketlerine ihtiyacımız var. Üçüncüsü, onaya ihtiyacımız var.” sözlerine yer verdi.

Likiditenin Bir Kısmı BTC Ekosistemine Akıyor

Birçok kripto para piyasası analisti, ultra düşük faiz oranları ve sonsuz tahvil satın alma ihtimalinin ABD Hazine gelirlerini düşürdüğü konusunda aynı fikirde bulunuyor. Bu da piyasadaki yatırımcıların, Bitcoin gibi varlıklara yatırım yapmalarını sağlıyor.

Bazı analistler ayrıca, ABD hükümetinin 2,3 trilyon dolarlık Covid-19 teşvik yardımının liderliği ile artan mali açığın, likiditeni bir kısmının BTC ekosistemine akmasına müsaade ettiğine inanıyor. Bu konuda, PayPal’ın ödeme platformlarında BTC alım ve satım hizmetini başlatma kararı ve kurumsal yatırımlar, bu akışı daha fazla sağladı.

“Masadan En Az 16 – 32 Milyonu Almanız Olasıdır”

Green Bridge Investing Genel Müdürü Andrew Gonci, ne olursa olsun BTC yatırımcılarının, fiyatı 16 bin 500 dolara gönderirken tüm artış yönlü katalizörleri çoktan üstlendiklerini ifade etti.

Andrew Gonci, ifadesinde; “Birçoğu hepinizin girdiğini veya tamamen çıktığını düşünüyor. Ancak 10 bindeyken, 100 milyon Bitcoin satın aldıysanız ve şu anda 16 bindeyken 160 milyon ise masadan en az 16 – 32 milyonu almanız olasıdır.” sözlerine yer erdi.

Yorum Yap