1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Sonuçlanan ABD Başkanlık Seçimleri Ardından Bitcoin’i İlgilendiren 3 Kritik Gelişme: Her Gelişme BTC İçin Büyük Potansiyel!

Sonuçlanan ABD Başkanlık Seçimleri Ardından Bitcoin’i İlgilendiren 3 Kritik Gelişme: Her Gelişme BTC İçin Büyük Potansiyel!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlık seçimlerinin geride bırakılması ardından kripto para yatırımcıları ve analistleri, BTC fiyatını yukarı taşıyacak 3 sebebe odaklandı! Geride bırakılan seçimler ardından ABD’nin 45. Başkanı olan Joe Biden ile birlikte borsa ve kripto para yatırımcıları ufukta beliren yeni hedeflere odaklandı. Analistlerin hedef fiyatları BTC özelinde yukarı çekilirken, ABD politikaları dijital paraların gündemini meşgul etmeye devam edeceği benziyor.

Sonuçlanan ABD Başkanlık Seçimleri Ardından Bitcoin’i İlgilendiren 3 Kritik Gelişme: Her Gelişme BTC İçin Büyük Potansiyel!

ABD Başkanlık seçimlerinde tamamlanan oy sayımı ile başkanlığı ilan edilen Joe Biden ardından kripto para yatırımcıları Bitcoin için yeni hedeflere odaklandı! ABD’nin 45. Başkanı seçilen Joe Biden sonrası borsalarda iyimserlik fiyatlanırken, BTC’yi ilgilendiren 3 kriter piyasayı heyecanlandırmaya yetiyor!

Yeni Ekonomik Teşvikler Bitcoin’i Yeni Hedeflere Taşıyabilir!

45. ABD Başkanı Donald Trump seçim öncesi yaptığı açıklama ile teşvik paketlerini seçimden sonraya ertelemek istediğini söylemişti. Demokratların seçimden önce halihazırda 2,2 trilyon dolarlık teşvik paketini senatoya önermiş ve destek alamamışlardı. Joe Biden seçilmesi ile birlikte yılsonuna kadar büyük bir teşvik paketi olasılığı ön plana çıkıyor!

ABD ekonomik teşviklerin Bitcoin’e etkisi şüphesiz ufukta yeni en yükseklerin belirmesine yol açabilir. Bazı analistlerin paylaştığı 20 Bin Dolar BTC hedef fiyatı için teşvik paketi beklentisini öne sürmesi de bu savı destekliyor. Zira rahatlayan ABD finansal koşulları ve artan dolar arzı, borsalarla birlikte diğer riskli varlıklar olan kripto paralarda risk iştahını artırarak yeni en yükseklerin yolunu açabilir.

Borsa ile Devam Eden Korelasyon Yükselişi Destekleyebilir!

Seçimlerin sonuçlanması ile birlikte borsalarda pozitif fiyatlamalar devam ediyor. Seçim ile birlikte belirsizliklerin dağılması yatırımcıların risk iştahını desteklerken, uzun bir süredir hisse senedi piyasası ile yüksek korelasyon gösteren kripto paralar bu süreçte borsaları takip etmeyi sürdürerek yükselişini devam ettirebilir.

Hatırlanacağı üzere kripto para analistlerinin paylaştığı çekişmeli bir ABD Başkanlık seçimi açıklamaları sonrası Ağustos ve Eylül aylarında sert gerilemeler yaşanmıştı. Seçim sonucunda çıkabilecek spekülasyon söylentileri halen Bitcoin fiyatının düşmesi için risk teşkil ederken, seçimin kazananının kesin olması ise hisse senedi piyasası ile birlikte kripto para piyasasının da toparlanma sürecini uzatabilir.

Yükselen Dolar BTC İçin Hem Pozitif, Hem Negatif Fiyatlanabilir!

Euro bölgesinden hatırlanacağı üzere Avrupa Merkez Bankası (ECB) teşvik paketi onaylanması ardından Euro yükselişe geçmişti. Benzer senaryoda ABD teşvik paketinin çıkması ile ABD Doları’nın yükselecek olması sürpriz olmayacaktır. Mart ayından bu yana dolar endeksi üzerinden de takip edilebileceği gibi dolar, rezerv para birimleri karşısında düşük performans gösteriyor. Altın ve BTC bu sebeple her ne kadar pozitif fiyatlansa da BTC üzerindeki ek satış baskısı uygulama olasılığı da göz ardı edilmemeli. Teşvik paketi ile birlikte artan risk iştahı Bitcoin’i yukarı taşırken, dolar yükselişinin seyri de olası satış dalgası için yakından takip edilmeli.

Yorum Yap

Yorum Yap