1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Square BTC Donanım Cüzdanı Mı Üretecek?

Square ödeme firması CEO’su olarak tanınan Jack Dorsey’in son duyurusuna göre, Square Bitcoin donanım cüzdanlarını geliştirme düşüncesine sahip. Dorsey, cüzdana ait olan Konsept hakkında bilgileri verdi.

Square BTC Donanım Cüzdanı Mı Üretecek?

Jack Dorsey, Square ödeme şirketinin Bitcoin için yeni bir donanım cüzdan geliştirebileceğini açıkladı. Henüz bir üretim olmadığını ancak fikrin şirket tarafından değerlendirildiğini belirtti. Eğer cüzdan üretilirse nasıl bir konsepte sahip olacağı hakkında bilgiler verdi. Açıklamasında,“ Square, BTC için donanım cüzdan oluşturma düşüncesi içinde. Eğer bunu yaparsak, yazılımdan donanıma ve tasarıma kadar toplum ile işbirliği içinde tamamen açık bir inşa gerçekleştireceğiz.“ ifadelerini kullandı.

Cüzdan Konsepti Hakkında Bilgiler

Jack Dorsey geliştirilmesi düşünülen cüzdanın, ödeme firmasına kazançlı bir geliri sunan Square’s Cash App ile entegre şekilde kullanılır olacağını ifade etti. Detaylar hakkında bilgi sunarken, cüzdan konseptinde 2.katman teknolojisinin tercih edilebileceğini belirtti.

Katman 2 teknolojisine ve cüzdan konsepti hakkında detaylara değinen Dorsey,“ Katman 2, büyümeyi gerçekleştirmek için önemlidir. Hayalini kurduğumuz genişlikteki büyüme, kişilerin 0’dan kurtulmasına olanak sunan bir gözetimdir. Zincir dışı aynı zamanda 2.katman çözümlerinin bir karışımını yaratmamız gerekiyor. Hangi teknoloji yatırımları, ölçeklendirilebilirlik sunar ve donanım cüzdana L2 desteği verebilirse bu teknolojileri kullanabiliriz.“ ifadelerini ekledi.

Üretim Kararı Henüz Kesinleşmedi!

BTC için geliştirilmesi düşünülen cüzdan hakkında detayları veren Dorsey, projenin ne zaman başlayacağı konusunda ise her hangi bir açıklama yapmadı. Değerlendirme aşaması hakkında konuşan Dorsey,“ Diğer yandan @jessedorogusker ve ekibi dinleyerek, görüşmelerimize devam ediyoruz. Cüzdanı üretme konusunda kesin bir karara varırsak, özel ve herkesin başladığımızı öğrenebileceği bir github hesabı oluşturacağız. Hazır olduğumuza karar verdiğimizde, ileti bilgisini yeni bilgiler ile güncelleyeceğimizi açıklayacağız“ dedi.

Bu haber Bitcoin için olumlu bir gelişme olarak yorumlandı. Daha hızlı işlemlere imkan sunabilecek olan teknolojik cüzdanın üretimi, yatırımcılar tarafından bekleniyor.

BTC Fiyatı Yükseldi!

Bugün BTC için yeni bir donanım cüzdanın üretilebileceği hakkında haberlerin gündeme gelmesi ile aynı anda BTC fiyatlarında da değer kazanımı görüldü. 5 Haziranda saatler 10:54’ü gösterirken BTC fiyatı 37.664 dolar seviyesinde yer alarak, %2.69 oranında değer kazanımı içinde yer alıyor.

Değer kayıplarından kurutulmayı başaran Bitcoin için 37 bin dolar üzerinden kalmanın oldukça önemli olduğu aktarıldı. Analistlerce, 37.500 üzerinden kalabilen bir BTC fiyatının ise gün içinde yükselişe hız kazandırabileceği açıklandı. Kripto paralar için olumlu gelişmelerin fiyat artışlarını desteklediğinin altı ayrıca çizildi.

Yorum Yap