1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Stellar (XLM) Son 1 Haftada Neredeyse Yüzde 100 Değerlendi

Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) yeni rekoru ile XRP de Ripple davalarından kaynaklanan değer kayıpları ile gündemi belirlerken, bu gelişmelerin gölgesinde Stellar (XLM) büyümesini sürdürdü ve göz dolduran bir performans ortaya koydu. XRP’nin kardeş tokeni olarak adlandırılan XLM, son bir hafta içinde yaklaşık %100 oranında bir değer artışı yakaladı. Bu artış ile birlikte XLM piyasa değeri de önemli ölçüde arttı ve bu kategoride XLM ilk 10’a girmeyi başardı.

Stellar (XLM) Son 1 Haftada Neredeyse Yüzde 100 Değerlendi

Kripto para piyasalarında, yeni yılın ilk haftasında gündemde Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) bulunuyor. Gündemin ana maddelerinin bu şekilde belirlenmiş olması normal zira lider Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini tazeledi ve XRP de Ripple davaları ile bir kez daha fena halde sarsıldı. Bu gelişmeler yaşanmaya devam ederken, Stellar (XLM) de sessiz sedasız bir şekilde değerini artırmaya devam etti. XLM, son 1 haftada değerini yaklaşık olarak %100 oranında artırmayı başardı. Bununla birlikte XLM, piyasa değerleri sıralamalarında ilk 10’a girmeyi başardı. Kripto paralar ile fiat para birimleri arasında bir köprü görevi görmeyi amaçlayan XLM’in fiyatı da bu gelişmeler ile birlikte 0,25 dolar seviyesinin hemen üzerinde tutunmayı başardı. Bitcoin’in rekor tazeledikten sonra fiyatını bir kez daha yukarı seviyelere taşıması durumunda, XLM’in de Bitcoin’e bağlı bir şekilde fiyatını artırabileceği düşünülüyor.

Son 1 Haftada %95, Son 24 Saatte %60 Artış Yaşandı

Ripple davalarından dolayı başını bataklıktan bir türlü çıkarmayı başaramayan XRP’nin kardeş tokeni olarak adlandırılan ve kripto paralar ile fiat para birimleri arasında bir köprü görevi görmesi amaçlanan Stellar, son 1 haftada %96 oranında değer kazandı. XLM son 24 saatte ise %60 oranında değer kazanarak, boğa koşusunda olan altcoinler arasında fazlasıyla dikkat çekmeyi başardı. Bu değer artışları ile birlikte XLM piyasa değerini 6 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı ve birim fiyatını da 0,25 dolar seviyesinin hemen üzerine çıkarmayı başardı. Bu artışlar ile birlikte piyasa değeri bakımından 10. sıraya yükselen XLM’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden oldukça uzak olmasına rağmen yakaladığı bu ivme, XLM yatırımcılarını oldukça umutlandırdı. XLM için tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,87 dolar konumunda bulunuyor.

Stellar Artışında “Dijital Grivna” Etkisi Olabilir

Stellar’ın (XLM) son 7 gün içerisinde kayda değer bir artış göstermesinin altındaki temel faktör ise Ukrayna ile yapılan işbirliği olarak düşünülüyor. Cointelgraph’tan alınan bilgiye göre Ukrayna, dijital para adımı atmaya hazırlanıyor ve dijital Ukrayna Grivnası çalışmalarında Stellar da etkin bir rol oynayacak. Henüz Stellar’ın bu alanda nasıl bir rol oynayacağı netlik kazanmamış olsa da bu haberin Stellar fiyatını artıran en önemli etken olduğu düşünülüyor.

CEO Dixon Konuya İlişkin Açıklama Yaptı

Ukrayna Grivnası adına atılacak olan dijitalleşme adımına ilişkin Stellar Foundation CEO’su Denelle Dixon birtakım olumlu açıklamalarda bulundu. Dixon, dijital Grivna çalışmalarında Stellar tabanlı hizmetler için sabırsızlandıklarını ifade etti. Dixon yaptığı açıklamalarda, dijitalleşme çalışmalarında hem özel ortaklıkların hem de bakanlıkların yer alacağını belirtti.

Yorum Yap