1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Tam Yükselişe Başladı Derken ETH İçin Kötü Gelişmeler: Borsalar Ethereum İşlemlerini Durduruyor!

Tam Yükselişe Başladı Derken ETH İçin Kötü Gelişmeler: Borsalar Ethereum İşlemlerini Durduruyor!

Ethereum (ETC) yükselişi durdurulamaz denirken gelen son dakika haberleri yatırımcıları meraklandırdı! Kripto para borsaları tek tek ETH işlemlerini durdurma kararı aldıklarını açıkladılar. Soğuk duş etkisi yaratan gelişmelerin sebebi merak edilirken, sorunun altyapı servisi hizmeti veren Infura kaynaklı olduğu düşünülüyor. Ethereum yükselişine olası kısıtlamaların etkisi ile kripto para yatırımcılarının takibinde kalmaya devam ediyor.

featured

Ethereum (ETH) yükselişi kripto para yatırımcılarınca yakından izlenirken, kripto para borsaları cephesinden gelen arka arkaya açıklamalar soğuk duş etkisi yarattı! Kripto para borsaları birbiri ardında ETH işlemlerini durdurdukları kararlarını açıklarken, başta ETH yatırımcısı olmak üzere tüm piyasanın dikkati bu yöne çevrildi.

İşlemlerin Askıya Alındığı Posta ile Bildirildi!

Kripto para borsaları ardı ardına ETH işlemlerini askıya aldıklarını duyururken, kripto para borsası Upbit tarafından buğum öğleden sonra gönderilen e-posta Ethereum’da neler oluyor sorularının daha sık sorulmasına neden oldu. Upbit yatırımcılarına gönderilen e-posta ardından ise Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter üzerinden paylaşımda bulunarak ERC-20 tokenleri ile birlikte ETH tokeni için para çekme işlemlerini durduğunu açıkladı.

Gerçekten Ethereum’da Neler Oluyor?

Ethereum (ETC) özünde alınan işlem durdurma kararları sonrasında aydınlatıcı bilgi ise The Block kanadından geldi. Yayımladığı habere göre Upbit ve Binance gibi borsaların Ethereum için aldığı işlem durdurma kararı arkasında Infura var! ETH için altyapı sağladığı bilinen Infura, teknik bir arıza yaşıyor ve yaşanan arıza sebebi ile ETH ve ERC-20 tokenleri için fiyat verisi çekilemiyor! Haberin ardından Infura ekibi açıklama yaparak, “Şu anda Ethereum Mainnet’ini API’sinde teknik bir arıza yaşıyoruz. Ekibimiz durumla ilgileniyor ve durumu en kısa süre içerisinde normale çevirmeye çalışıyor.” bilgilendirmesi ile haberi doğruladı. Infura ekibi paylaştığı duyuruda ise sorunu çözmek için altyapı kapasitesini artırarak sorunu kaynağından ortadan kaldırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Ethereum Yükselişi Sorundan Etkilenir Mi?

Ethereum ise yükselişle devam ettiği bugün son 24 saatte 9,1 milyar dolar işlem hacmi elde etmeyi başardı. Gün içerisinde 464 dolar seviyeleri görülen ETH USD paritesinde hafif gerileme yaşandı. Halen 457,85 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum, güçlü duruşunu korumayı başararak destek noktaları üzerinde fiyatlamayı sürdürüyor.

Analistlerin bugün paylaştıkları Ethereum analizine göre kripto para için destek seviyeleri 455 – 450 – 444 dolar seviyelerinde bulunuyor. Halen 455 dolar desteği üzerinde fiyatlanan Ethereum’da kilit direnç seviyesi 470 dolar olarak paylaşırken, bu direncin aşılması halinde 500 dolar seviyesinin hedefe girebileceğini aktardılar. Mevcut olumsuz haber ETH yatırımcıları için sürpriz olurken, bahsedilen direnç seviyelerine ulaşılabilmesi için ilk olarak 444 dolar desteğinin korunması gerekli. Desteğin kırılması halinde ise Ethereum fiyatında 420 dolara kadar geri çekilme gerçekleşebileceği analistlerce yayımlanan Ethereum analizleri ile paylaşıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap