1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Tanınmış İsimden CNBC’de BTC Açıklaması: Bitcoin Artık Boğa Piyasasında!

Tanınmış İsimden CNBC’de BTC Açıklaması: Bitcoin Artık Boğa Piyasasında!

Geride bıraktığımız haftalarda BTC fiyatını aşağı çekebilecek önemli gelişmelere karşın yükseliş kararlılığını sürdüren Bitcoin (BTC) için tanınmış analistten boğa beklentisi paylaşıldı! Eski Goldman Sachs ortağı ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. CNBC’de Squawk Box adlı programda konuşan Novogratz’a göre BTC artık kesin olarak boğa piyasasında!

featured

Galaxy Digital CEO’su ve Goldman Sachs’ın eski ortağı Mike Novogratz, CNBC’de katıldığı Squawk Box adlı programda Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. BTC fiyatını aşağı çekecek çok sayıda gelişmenin yaşanmasına karşın güçlü duruşunu koruyan Bitcoin iin Novogratz, “Bitcoin artık kesin boğa piyasasında!” dedi.

“Bir Boğa Piyasasında Olduğuna İkna Oldum”

Geride bırakılan yıllarda olumsuz haberlere %10’luk düşüşlerle karşılık veren BTC’nin olumsuz haberlere karşın gücünü korumayı başarmasına işaret eden Novogratz, Bitcoin’in boğa piyasasında olduğuna ikna olduğunu belirtti. Hükümetlerin para basmaya başlaması ile BTC’nin boğa piyasasına başlamak üzere olduğunu dile getirdiğini hatırlatan Novogratz, “Bitcoin kararlı bir şekilde boğa piyasasında.” ifadelerini kullandı.

Giderek Artan Mali Sorumsuzluğun Çözümü Bitcoin’de!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlık seçimi belirsizliğine karşı da toparlanmayı başaran BTC’nin performansını beğenen analist, Amerikan Merkez Bankası (FED) ve diğer merkez bankalarınca sorumsuzca para basılmaya devam edileceği beklentisini hatırlattı. Novogratz’a göre BTC, giderek artan mali sorumsuzluğa karşı koruma olarak görülmeye başladı!

Boğa Piyasasına İnanan Tek Analist Değil!

CNBC’de yayımlanan Squawk Box adlı programda önemli açıklamalarda bulunan ve BTC için boğa piyasasının başladığını belirten analist Novogratz, Bitcoin için boğa beklentisinde bulunan tek analist değil! Geride bıraktığımız günlerde Gemini’nin kurucu ortağı olan Tyler Winklevoss da mevcut makroekonomik ortamda Bitcoin’in potansiyeli bulunduğunu ifade etmiş, sürekli para basımı sonrası süreçlerde insanların tek sığınağının Bitcoin olduğunu iddia etmişti.

Trump Yeniden Seçilirse Mali Teşviklerle Fiyat 20.000 Doları Görebilir!

ABD seçimlerinde Trump’un seçilir seçilmez ikinci bir teşvik paketini başlatacağını açıklaması ile birlikte analistler, BTC için hedef fiyatlarını artırmışlardır. Para basmak anlamına gelen ikinci teşvik paketinin çıkması ile birlikte Bitcoin fiyatında 20.000 dolar beklentisi analistlerce dile getirildi.

Yeni Güvenli Liman BTC Mi?

Analistlerin paylaştıkları yorumlardan takip edileceği üzere, geleneksel finans sistemi değişeceğe benziyor. Geride bıraktığımız dönemlerde güvenli liman statüsüne sahip altın, para basılan dönemlerde fiyatını artırmayı başarırdı. Analistler ise yeni finansal sistemde hükümetlerin para basmasının Bitcoin’e yarayacağı beklentilerini paylaşmaları ile BTC’nin güvenli liman statüsüne kavuşup kavuşmayacağı merak konusu oldu.

Bitcoin Son 24 Saatte Yüzde 5.78 Arttı!

BTC fiyatı ise 14 bin dolar kritik seviyesini aşmayı başardı! Devam eden yükselişinde son 24 saatte önemli mesafeler kaydeden BTC, son bir günde %5,78 artarak 14.427 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Haberin yazıldığı saatlerde ise Ethereum (ETC) fiyatı son 24 saatte %6,13 artarak 401,42 dolara yükselirken, XRP %1,45 artıya çıkarak 0,2382 dolara kadar yükselmiş durumda.

Yorum Yap