İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Tercih Edilen Ekonomik Modeller BTC’yi Nereye Kadar Taşır?

Tercih Edilen Ekonomik Modeller BTC’yi Nereye Kadar Taşır?

Bitcoin için özgün ve çarpıcı bir analiz yayınlandı! Analize göre hükümetlerin ve merkez bankalarının para politikaları ile BTC fiyatlarının nerelere kadar ulaşılabileceği irdelenirken, ortaya çıkan sonuçlar dudak uçuklattı! Pandemi etkisi ile likiditeye boğulan piyasalarda enflasyondan kaçış telaşının Bitcoin’i desteklediği belirtilen analizde, 2022 yılına kadar BTC fiyatında görülmesi muhtemel seviyeler dudak uçuklattı!

featured

Bitcoin fiyatında yaşanan boğa piyasası ile yeni rekorlar güncellenirken, çarpıcı bir analiz kripto piyasasına bomba gibi düştü! Covid-19 etkisi ile hükümetlerin ve merkez bankalarının bol likidite içeren para politikaları değerlendirilirken, para politikalarının Bitcoin’i “uçuracağı” söylendi.

Satış Sonrası Bitcoin Yeniden Fırladı!

20 bin dolardan gelen ret ile gerileyen Bitcoin fiyatı, “V” tipi bir toparlanma göstererek haberin yazıldığı dakikalarda 18 bin 930 dolar seviyelerine kadar fiyatı çekti. Son 24 saatlik kaybın sadece yüzde 2,48 olarak gerçekleştiği popüler kripto parada, yatırımcıların satış için isteksiz davranmasına ek olarak yeni kurumsal girişler boğa piyasasını beslemeye devam ediyor.

19 bin dolar bandı güncel görünümde BTC için önem arz ederken, buralarda oyalanan BTC fiyatlarının gevşeyebileceği konuşuluyor. Devam edecek yükseliş ise Bitcoin’de 25 bin ve 32 bin dolar seviyelerini gölgede bırakacak bir hareket olarak değerlendirilirken, uzmanlar Bitcoin’in 2021 yılında 200 bin doları görebileceğini konuşuyor.

Mevcut Para Politikaları Bitcoin’i En Az 10 Kat Zıplatacak!

Popüler bir analist tarafından Twitter üzerinden bir analiz paylaşıldı ve analiz BTC yatırımcılarının kısa sürede odak noktası haline geldi. Zincir içi analisti attığı Tweet ile güncel ekonomi modeline atıfta bulunarak, BTC fiyatının enflasyondan kaçış etkisi ile hangi seviyeleri görebileceğini irdeledi. Analize göre 2021 yılı sonunda 200 bin ila 300 bin dolar arasında bir seviye ortaya çıkıyor ve BTC için 1 yılda 10 kat getiri bekleniyor!

Bitcoin Yükselecek Mi Düşecek Mi?

Devam eden kurumsal BTC alımları, büyük şirketlerden gelen yüklü BTC bazlı bilanço tahsisleri ve devam eden FOMO etkisi ile lider kripto para gündemden düşmüyor. Popüler medya kuruluşlarının da ilk sıradan haberlerini paylaştığı Bitcoin, her geçen gün yeni kurumsal girişler ile yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor.

BTC’de kısa vadede 32 bin  dolardan 300 bin dolara kadar çılgın fiyat tahminleri paylaşılırken, dün gelen satış dalgası ile önümüzde süreç için analistlerin BTC tahminleri merak edilmeye devam ediyor. Pek çok analist BTC’nin en yakın destekten dönmesini düşüş için isteksiz olduğu şeklinde yorumluyor. Yükseliş yönünde de halen beklenildiği şekilde kendisini 20 bin dolar üzerine atamayan BTC’ye şüphe ile yaklaşan grubun sayısı da az değil!

Kısa vadede bakıldığında ise lider kripto para için ilk olarak 19 bin dolar üzerine çıkmanın önemi fark ediliyor. 19 bin 400 dolara kadar ciddi bir engel ile karşılaşması beklenmeyen kripto para için, bu seviyenin aşılması ile yükseliş süreci hızlanabilir! Bazı analistler BTC fiyatında ikili tepe yaşandığı ve yeni açılacak pozisyonlarda acele edilmemesi gerektiği ifade edilirken, tüm piyasa yeniden 20 bin dolar denemesinde BTC’nin ret mi yiyeceğini ya da yükselişe devam mı edeceğini görmek için sabırsızlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap